Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Понеділок, 19.03.2018, 03:14
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна ІсторіяРеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал

 • Наша історія – це шлях стрімкого розвитку, який свідчить про міць і високий потенціал університету

  1991  У вересні 1991 року з ініціативи Маріупольського міського національно-культурного товариства греків, Донецького державного університету та за підтримки Маріупольської міської ради засновано Маріупольський гуманітарний коледж при Донецькому державному університеті. Новому ВНЗ виділено декілька аудиторій у будинку політпросвіти. На 5 спеціальностях навчаються 102 студенти. Навчальний процес забезпечують 12 викладачів, з яких лише 3 мають науковий ступінь.

  1993

  У серпні 1993 року гуманітарний коледж постановою Кабінету Міністрів України реорганізовано в Маріупольський гуманітарний інститут Донецького державного університету. В інституті навчаються 393 студенти, працюють 40 викладачів.

  Проведено першу міжнародну науково-практичну конференцію «Донбас і Приазов’я: проблеми соціального, національного й духовного розвитку».

  1994

  Створено філологічний факультет.

  Укладено договір про співпрацю із Салонікським університетом ім. Аристотеля (Грецька Республіка).

  1996

  Маріупольський гуманітарний інститут відзначає перший ювілей – 5-річчя. На 4 факультетах, 9 спеціальностях навчаються 1126 студентів. На 11 кафедрах працюють 8 докторів наук, професорів та 31 кандидат наук, доцент.

  На базі інституту проходить міжнародна науково-практична конференція «Україна-Греція: досвід дружніх зв’язків та перспективи співробітництва» за участю провідних учених і політичних діячів України та Греції.

  Відкриті нові факультети: історичний, економіко-правовий, іноземних мов.

  1997

  Здано до експлуатації новий навчальний корпус факультету іноземних мов.


  Диплом Почесного професора МДІ за №1 вручається Президенту Греції Костянтиносу Стефанопулосу (1997)

  Маріупольський гуманітарний інститут визнано в Україні та Греції провідним центром вивчення новогрецької мови, відродження культури і духовності греків України, зміцнення дружби та співробітництва між двома країнами. Маріупольський гуманітарний інститут відвідав Президент Грецької Республіки Костянтинос Стефанопулос, якого обрано Почесним професором МДІ.

  Підписано угоди про співпрацю з провідними університетами Греції, Болгарії, Сербії.

  1998

  Укладено низку угод про міжнародну співпрацю: з Грецької торговельною палатою, мерією острова Калімнос, Генеральним Секретаріатом МЗС Грецької Республіки у справах греків зарубіжжя (щодо виділення іменних стипендій).

  1999


  Учасників міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Греція: історична спадщина та перспективи співробітництва» вітає міністр освіти України Валентин Зайчук (1999)

  Почав працювати факультет заочного навчання МДІ.

  Здано до експлуатації новий корпус філологічного факультету.

  У широкомасштабній науково-практичній конференції «Україна-Греція: історична спадщина та перспективи співробітництва» беруть участь міністр освіти України Валентин Зайчук, міністр освіти і релігії Греції Герасімос Арсеніс та понад 300 провідних учених, громадських, державних і політичних діячів України, Греції, Грузії. Конференція сприяла розширенню наукових, освітніх і культурних зв'язків між Україною та Грецією.

  2001

  Маріупольському гуманітарному інституту виповнюється 10 років. За цей період підготовлено понад 1000 спеціалістів у галузі філології, історії, права, міжнародної економіки та дошкільного виховання.

  Введено в експлуатацію новий корпус економіко-правового факультету.

  2002

  Створено факультет грецької філології – перший і єдиний на території України.

  2004


  Ректор МДГУ Костянтин Балабанов підписує Велику Хартію університетів. Італія. Болонський університет (2004)

  У червні розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року за № 401-р Маріупольський гуманітарний інститут ДонНУ отримує статус університету.

  У вересні ректор Маріупольського державного гуманітарного університету, професор Костянтин Балабанов підписує Велику Хартію університетів у Болонському університеті та приєднує МДГУ до більш ніж півтисячної сім'ї кращих університетів Європи.

  2005

  Маріупольський державний гуманітарний університет відвідує міністр освіти і науки України, професор Станіслав Ніколаєнко. Відбулася його зустріч зі студентами, викладачами гуманітарного та технічного університетів, педагогічною громадськістю м. Маріуполя.

  Студенти МДІ вперше пройшли виробничу практику за кордоном – у Міністерстві закордонних справ Республіки Кіпр.

  Вперше в Україні на базі Донецького національного і Маріупольського державного гуманітарного університетів відбулося засідання Колегії Наглядової Ради Великої Хартії університетів за участю відомих науковців і ректорів провідних вузів України та Європи.


  Міністр освіти і науки України, професор Станіслав Ніколаєнко; заступник голови Донецької облдержадміністрації Олександр Братанов; ректор ДонНУ, голова Ради ректорів ВНЗ Донецької області Володимир Шевченко; міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей та інші гості під час зустрічі в МДГУ

  Ректор МДГУ Костянтин Балабанов увійшов до складу ради директорів Європейської організації публічного права, в університеті створено офіційне представництво ЄОПП.

  2006

  Відкрито бібліотеку елліністичних студій «Константінос Левендіс», широко відома в Україні та за її межами як найсучасніша і найкраще укомплектована бібліотека з елліністики.

  На базі МДГУ відкрито перше в Україні представництво Європейської організації публічного права та юридичний інформаційно-бібліотечний Центр з питань публічного права.

  МДГУ обрано до складу Президії Міжнародної Асоціації юридичних вищих навчальних закладів, штаб-квартира якої знаходиться на юридичному факультеті МДУ ім. М. В. Ломоносова.

  За активного сприяння ректора МДГУ Костянтина Балабанова Україна обрана до складу Європейського центру публічного права.

  Університет організовує вперше в Донецькій області спільне засідання Президії Академії педагогічних наук України та Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецького регіону. Підписується договір між АПН України та МДГУ.

  Відбулася широкомасштабна міжнародна науково-практична конференція «Відкритий діалог: влада, промисловість та громадянське суспільство. Сталий розвиток довкілля в Україні».

  Введено в експлуатацію будівлю студентського гуртожитку.

  На базі університету відкрито Центр інформації Європейської комісії в Україні.

  Відповідно до рішення Президента Республіки Кіпр Тасоса Пападопулоса, за підтримки МЗС України на базі МДГУ відкрито Почесне консульство Республіки Кіпр у Маріуполі. Почесним консулом призначено ректора МДГУ Костянтина Балабанова.

  2007

  Ректор МДГУ Костянтин Балабанов здійснив робочий візит до Греції, протягом якого відбулися важливі ділові зустрічі, зокрема з Президентом Грецької Республіки Каролосом Папулясом.

  Проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток еллінізму в Україні у XVIII-XXI ст.».

  Відкрито Центр довузівської підготовки.

  2008

  Церемонія присвоєння звання Почесного професора МДГУ Президенту Греції Каролосу Папулясу. Урочисте відкриття за участю Президента Греції Інституту українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень.


  Відкриття Інституту українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень за участю почесних гостей: Президента Греції Каролоса папуляса та Надзвичайного і Повноважного посла Греції в Україні Харалампоса Дімітріу

  Маріупольський державний гуманітарний університет набув статусу вищого навчального закладу IV рівня акредитації.

  МДГУ з робочим візитом відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єтро Джованні Доннічі та директор Італійського інституту культури в Україні, професор Нікола Франко Баллоні. Урочисте відкриття Італійського культурного центру.

  Відкрито Міжнародний центр з навколишньо-природного середовища.

  У рамках Євротижня у Маріуполі на запрошення Ліги політологів-міжнародників «Дипкорпус» і керівництва МДГУ місто відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський.

  Державна акредитаційна комісія України під головуванням Міністра освіти і науки України, професора Івана Вакарчука вирішила присвоїти Маріупольському державному гуманітарному університету вищий – четвертий рівень акредитації.

  Відбулися переговори ректора МДГУ Костянтина Балабанова з Головою Парламенту Греції Дімітрісом Сьюфасом.

  Делегація МДГУ відвідала Цицикар (КНР). Підписані угоди з Цицикарським університетом та Вищим педагогічним коледжем..

  2009

  МДГУ долучився до міжнародного освітнього проекту TEMPUS MODEP («Вдосконалення та розвиток професіоналізованного навчання»).

  За підсумками щорічного регіонального конкурсу «Золотий Меркурій», який проводить Донецька торговельно-промислова палата, Маріупольський державний гуманітарний університет переміг у номінації «За добродійну діяльність». Організатори високо оцінили добродійний проект студентів МДУ «З теплом в серці».

  Маріупольський державний гуманітарний університет відвідали Генеральний секретар Суспільства «Данте Аліг’єрі», доктор Алессандро Мазі і директор Італійського інституту культури в Україні, професор Нікола Франко Баллоні. На базі МДГУ відкрито представництво Спілки «Данте Аліг’єрі», яке здійснює сертифікацію знань з італійської мови у рамках проекту PLIDA.


  Генеральний секретар Спілки «Данте Аліг’єрі», доктор Алессандро Мазі та ректор МДГУ, професор Костянтин Балабанов після підписання угоди про співпрацю

  Маріупольський державний гуманітарний університет прийняв делегацію Цицикарського університету (Китайська Народна Республіка) на чолі з ректором Ма Ліцюнь. Відкрито Китайський культурний центр.


  МДГУ радо вітає делегацію Цицикарського університету (КНР) на чолі з ректором Ма Ліцюнем

  Студенти МДГУ приєдналися до волонтерського руху, який утворився під час проведення європейського чемпіонату по футболу серед молодіжних збірних «Євро-2009».

  2010

  Маріупольський державний гуманітарний університет разом з Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана та Національним університетом Прикарпатського університету імені Василя Стефаника став переможцем спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні». У результаті меморандуму про співпрацю ПРООН та МДГУ був відкритий Центр гендерних досліджень та освіти.

  Відбулося відкриття Ізраїльського культурного центру на факультеті іноземних мов МДГУ. Університет відвідав Радник Посольства Держави Ізраїль в Україні, регіональний директор організації «Натів» пан Фелікс Міндель.

  Університет взяв активну участь в святкуванні Днів Європи в Україні, які проходили в Маріуполі і в Херсоні. МДГУ відвідали посли і співробітники дипломатичних представництв 8 країн-членів ЄС.

  Відкрито Центр польської культури, покликаний допомогти студентам у вивченні польської мови і літератури, налагодженні студентських обмінів з університетами Польщі. На урочистій церемонії відкриття центру були присутні Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Гжегож Сорочинський, перший проректор Полонійної Академії в Ченстохові пані Марія Урбанець.

  МДГУ отримав статус класичного та перейменований у Маріупольський державний університет (МДУ).

  У рамках освітнього проекту FORMULAS університет відвідав топ-менеджер компанії «Систем Кепітал Менеджмент». Джок Мендоза-Вілсон провів майстер-клас «Публічні виступи» (англійською мовою) для студентів МДУ.


  Директор з міжнародних зв’язків та відносин з інвесторами компанії «СКМ» Джок Мендоза-Вілсон під час візиту до МДУ

  Ректор МДУ, доктор політичних наук, професор Костянтин Балабанов обраний членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук за відділенням вищої школи.

  2011

  В МДУ пройшла наймасштабніша в історії університету науково-практична конференція «Наука і освіта в сучасному університеті в контексті міжнародного співробітництва», присвячена 20-річчю Незалежності України. Науковий форум зібрав понад 300 учасників з 15 країн світу. У конференції взяли участь відомі вчені, дипломати, державні та громадські діячі з Великобританії, Греції, Італії, Кіпру, Китаю, США, Франції та інших країн. На адресу учасників і гостей прийшли привітання трьох президентів – України, Греції та Кіпру. У рамках конференції були підписані договори про співпрацю з авторитетними вузами Великобританії, Греції, Італії, Китаю.


  Авторитетний президіум конференції

  5 липня на запрошення ректора МДУ, професора Костянтина Балабанова до Маріуполя прибув високоповажний гість – Президент Республіки Кіпр Дімітріс Хрістофіас. На урочистому засіданні вченої ради, викладачів і студентів Маріупольського державного університету пану Президенту було присвоєне звання Почесного професора МДУ та вручена медаль за заслуги перед університетом. Цей візит сприяв зміцненню зв’язків і розширенню меж освітнього, наукового та культурного співробітництва між університетом і Республікою Кіпр.


  Президент Республіки Кіпр Дімітріс Хрістофіас - Почесний професор МДУ

  25 листопада Маріупольський державний університет відзначив своє 20-річчя. На адресу колективу надійшли поздоровлення від трьох президентів: Президента України Віктора Януковича, Президента Грецької Республіки Каролоса Папуляса, Президента Республіки Кіпр Дімітріса Хрістофіаса, а також численних українських і зарубіжних партнерів університету.

  Згідно з Розпоряженням Кабінету Міністрів України № 22525 від 28 грудня 2011 року трудовий колектив Маріупольського державного університету нагороджений Почесною грамотою КМУ «за значний внесок у розвиток національної освіти, зміцнення міжнародного авторитету України та підготовку висококваліфікованих фахівців». МДУ - єдиний вуз у Донецькій області та один з небагатьох університетів України, удостоєних високої урядової нагороди.

  Згідно з Наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1380 від 29.11.2011 та № 1516 від 23.12.2011 в Маріупольському державному університеті було утворено спеціалізовані вчені ради з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук та кандидата політичних наук. Маріупольський державний університет став важливим центром підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації для Донецької області і України.

  2012

  23 жовтня на базі Маріупольського державного університету пройшло засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької області. Ключовим пунктом порядку денного було знайомство з досвідом міжнародної співпраці МДУ. На засіданні також обговорювалися питання взаємодії обласної ради та вищих навчальних закладів регіону.

  2013

  МДУ підтвердив IV рівень акредитації – вперше в статусі класичного вищого навчального закладу.

  Вуз відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо. Під час візиту пан Посол окреслив перспективи розвитку співпраці з університетом та взяв участь в урочистому врученні дипломів першому випуску бакалаврів спеціальності «Мова та література (італійська)».

  Маріупольський державний університет нагороджений Орденом святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого за заслуги перед Українською Православною Церквою та з приводу 1025-річчя Хрещення Русі. Під час Урочистої Академії Священноархімандрит Свято-Успенської Святогірської Лаври, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон вручив орден ректору МДУ, професору Костянтину Балабанову.
  2014

  МДУ увійшов до сотні кращих вишів України ІІІ, IV рівнів акредитації згідно з рейтингом «ТОП-200 Україна»», який складається групою міжнародних експертів у співпраці з Європейським центром вищої освіти ЮНЕСКО-CEPES та центром міжнародних проектів «Євроосвіта».

  2015

  У квітні вуз відвідав Міністр освіти і науки України, професор Сергій Квіт, який зустрівся з з науково-педагогічними працівниками та студентським активом МДУ, ознайомився з факультетом грецької філології.  У червні у МДУ Президент України Петро Порошенко провів зустріч з викладачами, співробітниками та студентами університету.  У своєму зверненні Петро Порошенко подякував маріупольцям за гостинний прийом і надзвичайну атмосферу єдності та взаємодопомоги, що панує у місті. Він підкреслив, що у сьогоднішніх студентів є всі шанси жити у процвітаючій європейській Україні, та побажав усім найголовнішого – миру. Також, Президент України залишив відгук про університет: «Тут давно та цілеспрямовано працюють над підвищенням іміджу Маріуполя та України закордоном, активно підтримуючи євроінтеграційні прагнення Української держави».  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Березень 2018  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031

             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com