БАЛАБАНОВ Костянтин Васильович


Костянтин Васильович Балабанов народився 4 жовтня 1949 року в с. Малоянисоль Донецької області у родині вчителів. Батько Василь Васильович більше 40 років був директором Малоянисольської середньої школи, яка зараз носить його ім’я, матір Раїса Амвросіївна понад півстоліття працювала вчителем початкових класів.

Після закінчення школи з медаллю вступив на історичний факультет Донецького державного університету (ДонДУ). У 1970 році завершив навчання в університеті і розпочав трудову діяльність учителем історії в селі Кременівка (Донецька область).

В систему вищої освіти Костянтин Балабанов прийшов у 1982 році. Працював асистентом, старшим викладачем, доцентом Донецького державного університету. У 1984 році достроково захистив кандидатську дисертацію, отримавши науковий ступінь кандидата історичних наук.

Протягом 1989-1992 років Костянтин Балабанов був докторантом Київського державного університету (нині – КНУ імені тараса Шевченка). По закінченні докторантури прийняв пропозицію очолити Маріупольський гуманітарний коледж при Донецькому державному університеті. Основною метою навчального закладу, створеного у 1991 році у півмільйонному промисловому центрі – Маріуполі, була підготовка кадрів української інтелігенції для роботи в нових умовах демократії та свободи.

Костянтин Балабанов – член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор політичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, член виконкому Маріупольської міської ради.

Крім того, він є членом Ради директорів Європейської організації публічного права, членом-кореспондентом академічного філологічного товариства «Парнас» (Греція) та Пелоританської академії (Італія), членом наукового комітету Академії інститутів та культур, Почесним доктором Янінського університету і Фракійського університету імені Демокрита (Греція).

Фахівець з питань міжнародних відносин, зовнішньої політики, міжнародної інтеграції, Костянтин Балабанов є автором понад 300 наукових праць, виданих в Україні, Австралії, Греції, Італії, Польщі, на Кіпрі, керівником наукової школи з теорії міждержавного та регіонального співробітництва. Протягом роботи на посаді ректора він розробив і втілює в життя унікальну модель міжнародної співпраці університету, засновану на комплексній взаємодії з вищими органами державної влади, обласними адміністраціями, меріями, дипломатичними та науковими установами, університетами і громадськими організаціями зарубіжних країн. Професійна і громадська діяльність Костянтина Балабанова відзначена високими державними нагородами України і зарубіжних держав: орденом Ярослава Мудрого V ступеню, орденом «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, «Честь» (Грецька Республіка), «Зірка італійської солідарності» і «Зірка Італії» (Італійська Республіка). Також він нагороджений орденом Української православної церкви «Рівноапостольного князя Володимира» І і ІІ ступенів, медалями «К. Д. Ушинський» і «Григорій Сковорода» Національної академії педагогічних наук України.

Має почесний міжнародний титул «Посланець еллінізму», є почесним громадянином м. Асклепіон (Греція), м. Маріуполь, Нікольського району і с. Малоянисоль.

Перелік основних публікацій