Майстер-план «Чисте повітря для Маріуполя»


Восени 2011 року з ініціативи Генерального консульства Німеччини в Донецьку було розпочато пілотний проект «Чисте повітря для Маріуполя» у співпраці з холдингом «Метінвест» і відповідними екологічними та санітарними службами міста Маріуполь. Маріупольський державний університет бере активну участь у реалізації цієї ініціативи Генерального консульства ФРН у Донецьку, яка фінансується за рахунок коштів Міністерства закордонних справ Німеччини. Учасниками проекту також стали: Донецька обласна державна адміністрація, Маріупольська міська рада, компанія «Систем Кепітал Менеджмент», німецька компанія «Тюф Норд», а також низка німецьких фахівців. Мета даного проекту – підвищення рівня екологічної освіти населення міста Маріуполя, а також проведення роботи з метою зменшення шкідливих викидів у атмосферу міста Маріуполя.

В рамках проекту була утворена експертна група, до якої увійшли представники холдингу «Метінвенст» і міських служб, а також незалежні експерти з наукових кіл. На першому етапі завданням експертної групи були збір даних про забруднення таких природних ресурсів, як повітря, ґрунт і вода, а також оцінка екологічної ситуації в Маріуполі на основі міжнародних стандартів. На базі проведеної оцінки екологічного стану експертна група на другому етапі роботи повинна розробити конкретні пропозиції про доцільні заходи щодо очищення повітря і необхідної санації територій з тривалою екологічної забрудненістю. Додатково повинні бути сформовані основні положення екологічного моніторингу, дані якого будуть інформувати населення Маріуполя про стан навколишнього середовища в місті.

Засідання та збори учасників проекту з метою аналізу результатів впровадження майстер-плану та розробки його подальших етапів проводились протягом 2012 року на базі МДУ.