Дисертації до захисту«Театр у соціокультурному житті Північного Приазов’я (середина XIX – XX ст.)»

Автор: Демідко Ольга Олександрівна
Науковий керівник: Сабадаш Юлія Сергіївна доктор культурології, професор кафедри культурології та інформаційної діяльності
Дата захисту: 28.01.2019

Анотація

У дисертації досліджено особливості розвитку театру Північного Приазов’я у контексті соціокультурного життя регіону від середини XIX – XX ст. На основі аналізу широкого кола джерел проаналізовано формування і розвиток театрального життя Північного Приазов’я. Встановлено, що формування театрального життя у Північному Приазов’ї почалося з середини XIX ст. завдяки наявності мандрівних (пересувних) труп. Охарактеризовано виникнення перших професійних театральних труп в регіоні, загальні тенденції розвитку маріупольського і бердянського театрів, а також проаналізовано наявні проблеми в театральній культурі регіону у досліджений період.

Дослідження показало, що протягом XX ст. підвищилося ідейне і просвітницьке значення сцени провінційних театрів. У Маріуполі та Бердянську працювало кілька театрів, що створило умови для формування театральних сезонів, приїзду гастролерів, а також розвитку місцевих аматорських колективів. Виступи гастролерів – українських, російських та іноземних зірок театральної сцени – сприяли популяризації та збагаченню театральної культури, перетворенню Маріуполя і Бердянська в культурні центри регіону.

Автореферат дисертації

Дисертація

Відгук першого офіційного опонента

Відгук другого офіційного опонента