___________________________________________________________

ФАКУЛЬТЕТ ГРЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ
ТА ПЕРЕКЛАДУ

_________________________________________________________________


  • Кафедри
Адреса: 87500, Маріуполь, пр. Будівельників, 129
Телефон деканату: (0629) 58-75-03
E-mail: gphd@mdu.in.ua
Сайт: fgf-mdu.mozello.com


 
Декан – кандидат філологічних наук, професор Шепітько Світлана Віталіївна

Телефон: (0629) 58-82-03
E-mail: s.shepitko@mdu.in.ua

 


Заступник декана – старший викладач кафедри грецької філології та перекладу Пічахчи Олена Володимирівна

Телефон: (0629) 52-61-60
E-mail: a.pichakhchy@mdu.in.uaФакультет грецької філології та перекладу МДУ – єдиний в Україні. Передумовою його створення у 2002 році було відкриття спеціальностей «Мова та література (новогрецька)» (1996) і «Переклад (новогрецька)» (2001).

На сьогоднішній день МДУ – єдиний університет у Європі (крім ВНЗ Греції і Кіпру), де понад 300 студентів вивчають новогрецьку мову.

У вересні 2009 року було здійснено перший набір студентів на нову спеціальність «Мова та література (італійська)» на базі кафедри грецької філології. У 2012 навчальному році відкрито кафедру італійської мови, літератури та культури. У жовтні 2014 року у результаті реорганізації до складу факультету грецької філології та перекладу увійшла кафедра англійської мови та перекладу. У 2016 році відбувся перший набір студентів на ОС «Бакалавр» та «Магістр» спеціальності «Переклад (італійська)».

Якісне викладання новогрецької, англійської, італійської, польської мов і фахових дисциплін на всіх спеціальностях забезпечують три спеціалізовані кафедри:

Абсолютна більшість викладацького складу кафедр – це найкращі випускники МДУ різних років, які неодноразово стажувались в університетах Греції, Кіпру та Італії. Окрім того, на факультеті постійно працюють викладачі-носії новогрецької мови, відряджені Міністерством освіти та релігії Греції, відкриті лекції проводять професори зарубіжних університетів.

Факультет грецької філології та перекладу знаходиться в епіцентрі міжнародного співробітництва університету і демонструє незмінно найвищі в університеті показники стажувань викладачів та студентів, а також працевлаштування випускників за кордоном.

Результатом комплексної співпраці з Міністерством освіти, науки та релігії Греції, Міністерством освіти і культури Республіки Кіпр стало відкриття на базі факультету Центру грецької мови з правом проведення кваліфікаційних екзаменів з новогрецької мови на отримання сертифікату міжнародного зразка (2006).

За активного сприяння та фінансової підтримки Фонду «Анастасіос Г. Левендіс» у 2006 році на факультеті грецької філології та перекладу було відкрито унікальну бібліотеку елліністичних студій імені Костянтиноса Левендіса, а в 2007 році – Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень. До складу Інституту входять науково-дослідні відділи українсько-грецької дружби, історії еллінізму країн Причорномор’я, історії та культури греків України. Різноманітні аспекти розвитку українсько-грецьких відносин досліджує кожен десятий науковець МДУ. Наукові досягнення вчених університету, високий рівень підготовки фахівців із новогрецької мови та літератури, розвиток міжнародних освітніх, наукових і культурних зв’язків університету сприяли визнанню МДУ провідним центром духовного відродження греків України.

У травні 2008 року в університеті розпочав роботу Італійський культурний центр, основне завдання якого – сприяння вивченню італійської мови та популяризація італійської культури у Донецькій області.

На факультеті грецької філології та перекладу активно функціонує студентське самоврядування, яке бере участь у численних культурних і соціальних проектах, а також у підготовці та проведенні заходів, присвячених національним святам Греції, Кіпру, Італії. Щороку студенти на гідному рівні представляють свій факультет на Фестивалі студентської творчості «Дебют». Студактив регулярно відвідує дитячі будинки та Центри опіки у рамках університетського благодійного проекту «З теплом у серці».