Грант Фонду розвитку ЗМІ Посольства США


У 2011 році кафедра соціальних комунікацій МДУ в партнерстві з ЗАТ «ТРК Євростудія» виграли грант Фонду розвитку ЗМІ Посольства США. Завдяки цьому на філологічному факультеті МДУ було створено навчальну телестудію «МДУ-МЕДІА». Її урочисте відкриття відбулося 27 жовтня 2011 року. На базі телестудії студенти спеціальностей «Журналістика» та «Реклама та зв'язки з громадськістю» вдосконалюють практичні навички репортерської, дикторської майстерності, зйомок з використанням класичних і віртуальних технологій, відеомонтажу, редагування телевізійних програм, побудови відео сюжетів, озвучування.

Завдяки гранту Фонду розвитку ЗМІ Посольства США телестудія оснащена найсучаснішим професійним обладнанням. Студенти мають змогу працювати над авторськими програмами, презентаціями та фільмами, що дозволяє виходити на новий етап студентської творчості та підвищувати рівень професійної підготовки майбутніх спеціалістів у галузі тележурналістики й реклами. Навчальна телестудія дозволяє запроваджувати інтерактивні методи навчання на основі провідних інформаційно-комунікаційних технологій, моделювати робочі ситуації. В «МДУ-МЕДІА» створено всі умови для навчальної практики студентів, підготовки бакалаврських робіт, підготовки циклів відеолекцій, моделювання практичних ситуацій під час навчальних занять. При цьому повний цикл професійного телевізійного виробництва створюється за допомогою сучасних цифрових технологій.

На телестудії майбутні журналісти працюють над своїми сюжетами та програмами, які вже виходять в ефір регіональних та всеукраїнських телеканалів. Для цього було підписано договори про співпрацю навчальної студії МДУ з телерадіокомпаніями м. Маріуполя: ТРКК «Сигма», ТОВ ТРО «Маріупольське телебачення», ТРК «ТВ-7». Також укладено договори про проходження практики між МДУ і телерадіокомпаніями «Донбас», «ICTV», «Інтер».

Цілі й завдання телестудії мають не тільки освітній, але й соціальний характер і передбачають збільшення обсягів та поліпшення якості інформаційних матеріалів, присвячених молодіжній проблематиці. В позааудиторний час навчальна лабораторія є центром студентської активності, де молодь має змогу працювати над авторськими програмами, презентаціями і фільмами, брати участь у різних продакшн і відеоконкурсах.

Крім того, програма реалізації грантового проекту передбачає проведення на базі «МДУ-МЕДІА» тренінгів провідних фахівців у галузі тележурналістики, відомих журналістів українських і зарубіжних телерадіокомпаній, конкурсу студентських робіт на кращий відеосюжет, круглого столу про проблеми та перспективи розвитку телевізійної журналістики в Маріуполі.