ІТАЛІЙСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР
МАРІУПОЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Centro Italiano di Cultura presso l'Università Statale di MariupolДиректор: Кумуржи Елла Стельянівна
Е-mail: italcentro@mdu.in.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах:

Італійський культурний центр МДУ був створений у 2008 році за підтримки Італійського інституту культури в Україні і Посольства Італійської Республіки в Україні. Урочисте відкриття відбулося 24 травня 2008 року за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні П’єтро Джованні Доннічі і директора Італійського інституту культури в Україні, професора Нікола Франко Баллоні.

Центр активно підтримує різноманітні заходи, організовані італійськими партнерами в Україні, зокрема святкування Дня Італійської Республіки, Тижня італійської мови у світі тощо.

Основними напрямками діяльності Центру є:

• забезпечення належних умов для викладання італійської мови та літератури, надання методичної підтримки викладачам італійської мови;
• консультативна допомога студентам і викладачам вузу;
• регулярне оновлення фонду бібліотеки Центру, яка містить великий обсяг навчально-методичної, довідкової, лінгвокраїнознавчої, художньої літератури, а також словники, аудіо- і відеоматеріалами, надання бібліотечних послуг студентам і викладачам МДУ;
• проведення позааудиторної роботи зі студентами, які вивчають італійську мову;
• проведення університетських і міських заходів, спрямованих на розвиток і популяризацію італійської мови, історії та культури у Маріуполі;
• сприяння організації науково-освітніх і культурних стажувань студентів та викладачів МДУ в університетах Італії з метою вивчення італійської мови, вдосконалення навичок спілкування на батьківщині носіїв мови, знайомства з історією і традиціями країни;

З ініціативи та за сприяння Італійського культурного центру в університеті проводяться численні наукові і культурно-просвітницькі заходи:

- У приміщенні Центру відбувається показ художніх фільмів мовою оригіналу, а також надається можливість перегляду італійського телебачення для всіх бажаючих.
- З використанням матеріалів Центру у рамках щорічної декади студентської науки студенти спеціальності Філологія (переклад (італійська), Філологія (мова та література (італійська) та Середня освіта (мова та література (італійська) готують доповіді з історії Італійської республіки, культури, мистецтва, мовознавства та літературознавства.
- Центр виступає співорганізатором фонетичного конкурсу та конкурсу з країнознавства серед студентів університету, які вивчають італійську мову.
- Протягом багатьох років Італійський інститут культури в Україні нагороджує кращих студентів і викладачів вузу стипендіями Міністерства закордонних справ Італії на навчання в університетах для іноземців в Італії.
- На базі Центру студенти презентують результати своїх стажувань в Італії.
- Проходять засідання клубу «Amici dell’Italia», на яких студенти діляться своїми враженнями від подорожей до Італії, готують театральні міні-вистави, діляться цікавими фактами з історії Італії та сучасного побуту італійців.
- На запрошення Італійського культурного центру університет відвідують професори з Італії, які читають лекції студентам і проводять науково-методичні семінари з викладачами вузу.
- Проводиться Тиждень італійської мови у світі, який передбачає низку заходів культурно-просвітницького спрямування із залученням студентів і широкого загалу.
- За підтримки Центру на базі Маріупольського державного університету пройшла виставка робіт відомого італійського фотографа Луки Бракалі «Екосистеми», на відкритті якої були присутні Посол Італії в Україні Фабріціо Романо і директор Італійського інституту культури в Україні Нікола Франко Баллоні.