Юридична клініка
Маріупольського державного університету
Юридична клініка Маріупольського державного університету створена у 2007 році на базі економіко-правового факультету з метою якісної практичної підготовки студентів старших курсів спеціальності «Правознавство».

Головні завдання ЮК – надання громадянам соціально вразливих верств населення суспільства безкоштовних юридичних консультацій та проведення заходів з правової освіти населення.

Робота Юридичної клініки передбачає надання усних та письмових консультацій, а також підготовки процесуальних документів студентами-консультантами під керівництвом викладачів економіко-правового факультету МДУ.

Положення про юридичну клініку МДУЮридична клініка Маріупольського державного університету проводить постійний прийом громадян

щотижня у п’ятницю з 14:30 до 16:30
у приміщенні Центральної міської бібліотеки ім. Короленко.

Звертаємо увагу, що прийом проводиться лише протягом навчального року – з вересня по травень.

Юридична клініка надає послуги наступним категоріям громадян:
• неповнолітнім дітям;
• інвалідам;
• пенсіонерам;
• студентській молоді;
• багатодітним та малозабезпеченим сім’ям;
• іншим соціально вразливим категоріям населення.

В ЮК надається правова допомога за наступними напрямами:
• трудове право;
• цивільне право;
• сімейне право;
• житлове право;
• пенсійне право та право соціального захисту;
• адміністративне право;
• конституційне право;
• земельне право;
• екологічне право.

Персональний склад Юридичної клініки (ЮК)

Загородня Наталя В’ячеславівна – керівник ЮК, старший викладач кафедри права та публічного адміністрування

Кушнір Ірина – помічник керівника ЮК (студентка 4 курсу ОКР «Бакалавр» спеціальності «Правознавство»)За час роботи Юридичної клініки МДУ її клієнтами стали близько 2000 осіб не лише з Маріуполя, але й з інших населених пунктів регіону.

20 квітня 2012 року був підписаний договір про співпрацю між МДУ та Маріупольською міською радою. У рамках даної угоди на постійній основі налагоджено надання правових консультацій у Жовтнєвому районі Маріуполя. Влітку цього ж року Юридична клініка спільно з ПК «Молодіжний» організовували безкоштовні консультації на майданчиках комітетів самоорганізації населення. Волонтерська робота проводилася у 20 КСНах, допомогу отримали понад 120 жителів міста.

У лютому 2013 року через наявність помилок у судових рішеннях мешканці Маріуполя не могли отримати соціальні виплати, передбачені законодавством. У зв’язку з цим Юридична клініка МДУ активно й успішно допомагала у складанні позовних заяв до судів на предмет виправлення помилок. Таких заяв було складено близько 150.

У 2013 році Юридична клініка МДУ здобула перемогу у Міському конкурсі «Майбутнє Маріуполя – 2012» у номінації «Краща молодіжна ініціатива».

20-21 листопада 2014 року керівник ЮК Наталя Загородня взяла участь у науково-практичному семінарі «Активізація ролі юридичних клінік в складних умовах сьогодення», який проходив у Києві за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Асоціації юридичних клінік України, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Експериментальної навчальної лабораторії «Правнича клініка». Під час семінару обговорювалася участь юридичних клінік у наданні правової допомоги вимушено переміщеним особам, внутрішнім переселенцям та постраждалим внаслідок бойових дій (як мирним жителям, так і військовим та їх сім’ям).

У лютому 2015 року студенти Юридичної клініки МДУ в якості волонтерів допомагали складати акти для отримання матеріальної допомоги жителям ЖМР «Східний», чиї помешкання постраждали внаслідок артобстрілу.


Протягом навчального року консультанти ЮК організовують зустрічі з учнями випускних класів, на яких роз'яснюють майбутнім абітурієнтам правові основи вступної кампанії. Крім того, щороку у квітні у рамках Правового тижня знань і до Міжнародного дня захисту прав людини студенти-клініцисти проводять круглі столи, семінари та відкриті лекції у навчальних закладах Маріуполя.