__________________________________________

МІЖНАРОДНІ ЦЕНТРИ
________________________________________________Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень

У 2007 році в МДУ створено Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень. До складу Інституту входять науково-дослідні відділи українсько-грецької дружби, історії еллінізму країн Причорномор’я, історії та культури греків України. Наукові досягнення вчених університету, високий рівень підготовки фахівців з новогрецької мови та літератури, розвиток міжнародних освітніх, наукових, культурних зв’язків університету сприяли визнанню МДУ провідним центром відродження та розвитку еллінізму в Україні.
Подарунок Президента Греції К.Папуляса Інституту українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень – унікальний грецький манускрипт – факсимільне видання кодексу Клавдія Птоломея «Географія» (2008 р.)

 

 

Представництво Європейської організації публічного права в Україні
З президентом ЄОПП, професором Спірідоном Флогаїтісом під час урочистої церемонії відкриття Представництва ЄОПП в Україні на базі МДУ (2006 р.)

  МДУ обрано до Ради директорів Європейської організації публічного права (ЄОПП). На базі університету відкрито представництво цієї організації в Україні. За сприяння МДУ у листопаді 2006 року Україну обрано до складу цієї організації.
 

 

Італійський культурний центр

З 2008 року в МДУ працює Італійський культурний центр. Він є осередком проведення Днів італійської культури і Тижня італійської мови у світі.

Офіційна сторінка Італійського культурного центру МДУНадзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П. Доннічі та Директор Італійського інституту культури в Україні професор Н. Баллоні під час відкриття Італійського культурного центру в МДУ (2008 р.) 

 
Генеральний секретар Спілки «Данте Аліг'єрі» Алессандро Мазі під час відкриття представництва Спілки в МДУ (2008р.)
Під час візиту до МДУ Тимчасово Повіреного у справах, в. о. Голови Представництва Європейської Комісії в Україні, керівника відділу політики, преси та інформації Дірка Шюбеля (2006 р.)

 

Регіональний пункт європейської інформації

В МДУ створено Регіональний пункт європейської інформації, що діє на постійній основі для потреб маріупольців та жителів Приазов’я. Його діяльність забезпечує проведення регулярних семінарів-тренінгів та наукового консультування населення щодо євроінтеграції України.

 

Польський культурний центр

На базі Центру працює бібліотека, в якій зібрано польськомовну літературу з історії, культури Польщі, проводяться дні мови, історії, культури Польщі. Центр активно сприяє розвитку польского напряму міжнародного співробітництва Маріупольського державного університету. Підтримку діяльності центру здійснюють Посольство Республіки Польща в Україні та Генеральне консульство у Харкові.

 
Під час відкриття Польського культурного центру МДУ із проректором Полонійної академії у Ченстохові (Польща) Марією Урбанієць (2010 р.)

Після відкриття Ізраїльского культурного центру (2010 р.)

 

Ізраїльський культурний центр

Центр був відкритий за сприяння директора Ізраїльського культурного центру у місті Дніпропетровськ, другого секретаря Посольства Держави Ізраїль в Україні Олени-Хаї Кароль. На базі центру проводяться курси івриту, оглядові лекції з історії, культури Ізраїлю.

 

Китайський культурний центр

З розвитком нового вектору міжнародного співробітництва з 2009 року в університеті почав свою роботу новий культурний центр, діяльність якого спрямована на вивчення китайської мови. На базі центру також вивчається історія та культура Китаю тощо. Навчально-методичне забезпечення роботи центру забезпечують іноземні партнери МДУ – Цицикарський університет (КНР) та ін.

 
Під час підписання договору про співпрацю з ректором Цицикарського університету, професором Ма Ліцюнь (2008р.)