В.о. завідувача кафедри – доктор економічних наук, професор Омельченко Володимир Якович
Кафедра була створена у 2006 році на базі економіко-правового факультету, де з 2004 року здійснюється підготовка фахівців за напрямом «Менеджмент». Кафедра забезпечує підготовку за спеціальностями:
ОС «Бакалавр» - Менеджмент
ОС «Магістр» - Менеджмент організацій і адміністрування
‑ Менеджмент. Управління фінансово-економічною безпекою
Основне завдання кафедри – підготовка висококваліфікованих фахівців – менеджерів, ініціативних і здатних до швидкої адаптації в сучасному бізнес-середовищі.
Студентам спеціальності 073 Менеджмент надається можливість обирати для вивчення з каталогів елективних дисципліни з циклу загальної та практичної підготовки, що сприяє формуванню soft skills.
Омельченко Володимир Якович – доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України
Сфера наукових інтересів: дослідження стратегії розвитку логістичних систем в умовах транснаціоналізації світового господарства, синтезу механізмів маркетингу і логістики у моделюванні національної економіки, історії трансформаційних процесів в економіці.
Нагороди: почесний знак «Відмінник освіти України» та «Петро Могила», золота медаль ім. М.І. Туган-Барановського та срібна медаль ім. М.Г. Чумаченка Академії економічних наук України; Почесний знак за наукові і навчальні досягнення (2021)
Інші обов’язки: член спеціалізованої вченої ради К 12.093.03 із захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у МДУ МОН України (2014- по теперішний час); член спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 із захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук у Донецькому національному університеті ім. В. Стуса МОН України (2010-по теперішний час);
Гарант ОП «Менеджмент» ОС Бакалавр
Горбашевська Марина Олексіївна – кандидат економічних наук, доцент кафедри
Сфера наукових інтересів: спектр проблем економічної та національної безпеки, управління економічним ризиком, а також процесів обліку, аналізу та аудиту на підприємствах великого та середнього бізнесу
Участь у міжнародних проектах: міжнародне наукове стажування у Вищій духовній семінарії, тема: «Академічна доброчесність: виклики сучасності», (м. Варшава, Польща, 2019 р.).
Кислова Людмила Анатоліївна – кандидат економічних наук, доцент кафедри
Сфера наукових інтересів: управління маркетинговою діяльністю та стратегічним розвитком підприємств; управління фінансово-економічною безпекою підприємств виробничого комплексу держави.
Нагороди: подяка ректора МДУ за вагомі досягнення в науково-дослідній роботі та з нагоди Дня науки в Україні (Маріуполь, 2019); Подяка за підготовку переможця конкурсного відбору ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Маркетинг» (Тернопіль, 2018, 2019,
2021).
Участь у міжнародних проектах: міжнародне наукове стажування на базі Гомельського державного університету ім. Франциска Скорини (м. Гомель, Білорусь, 2019 р.).
Інші обов’язки: член організаційного комітету та суддівського корпусу І та II етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук;
Гарант ОП «Менеджмент. Управління фінансово-економічною безпекою» ОС Магістр
Мацука Вікторія Миколаївна – кандидат економічних наук, доцент кафедри
Сфера наукових інтересів: дослідження проблем міжнародного туризму, інвестиційного та інноваційного менеджменту, управління конкурентоспроможністю підприємств.
Нагороди: диплом лауреата загальноміського конкурсу «Майбутнє Маріуполя» у номінації «Молодий вчений» (2006 р.); подяка міського голови (2009 р.); почесна грамота Донецької облдержадміністрації (2016 р.); подяка облдержадміністрації, Донецької військово-цивільної адміністрації (2020 р.); подяка Маріупольської районної ради (2021 р.)
Участь у міжнародних проектах: європейський проєкт TEMPUS «MODEP» (MOdernisation et DEveloppement de cours Professionnalis) 144920-TEMPUS-2008-FR.JPCR (2010), проєкт Модуль Жана Моне «Європейська інтеграція України в умовах Індустрії 4.0» (611674-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE) (2020-2021 рр..); стажування в університетах Франції (Університет д’Овернь (Клермон-Ферран І), 2010 р.) та Білорусі (Гомельський державний університет ім. Франциска Скорини, 2019 р.)
Інші обов’язки: Гарант ОП «Менеджмент організацій і адміністрування» ОС Магістр
Семкова Лілія Вячеславівна – кандидат економічних наук, доцент кафедри
Сфера наукових інтересів:
сучасні проблеми теорії та практики управління підприємством, проблеми забезпечення фінансово-економічної безпеки як на державному і регіональному рівні, так і на рівні окремих підприємств в сучасних умовах господарювання, а також проблеми управління державними фінансами.
Участь у міжнародних проектах наукове зарубіжне стажування у Технічному університеті (економічний факультет), м. Кошице, Словаччина, Scientific Consulting Community «OpenEurope» (Наукове консалтингове товариство «Відкрита Європа), 2016 р.
Інші обов’язки: керівник студентського наукового товариства «ЕconoMix».
Осипенко Кристина Валеріївна – кандидат економічних наук, старший викладач кафедри
Сфера наукових інтересів: дослідження процесів формування конкурентоспроможності туристичних регіонів світу, синтезу механізмів моніторингу світового і національного ринку готельно-ресторанних послуг, історії трансформаційних процесів в системі організації туристичного бізнесу.
Участь у міжнародних проектах: наукове стажування у Вищій духовній семінарії Асоціації католицького апостольства, тема: «Академічна доброчесність», (м. Варшава, Польща, 2018 р.).
Інші обов’язки: секретар Ради молодих вчених Маріупольського державного університету.
Викладачі кафедри загального менеджменту досліджують міжкафедральну комплексну наукову тему «Стратегія розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Приазов’я» (реєстраційний номер 0120U101065 від 26.02.2020). Керівник комплексної наукової теми – доктор економічних наук, професор Балабаниць Анжеліка Володимирівна.
Наукова школа з менеджменту: керівник: д.е.н., професор Омельченко В.Я.
Основні наукові напрями школи: дослідження актуальних проблем менеджменту та маркетингового менеджменту підприємств зокрема в сфері туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, оцінка перспектив та пріоритетних напрямків розвитку систем управління фінансово-економічної безпекою держави. Наукова робота викладачів кафедри та студентів спеціальностей «Менеджмент» спрямована на дослідження проблем управління інноваційно-інвестиційним розвитком та конкурентоспроможністю підприємств та національної економіки; удосконалення системи державного управління в умовах децентралізації та розвитку місцевого самоврядування; реалізація стратегічних рішень у сфері менеджменту підприємств та організацій з урахуванням глобальних викликів; розвиток та управління інтеграційними процесами; розробка інвестиційних проектів та стратегій розвитку підприємств.
Студентська наука
Основним пріоритетом кафедри загального менеджменту є формування та розвиток студентської науки. Здобувачі вищої освіти займаються дослідницькою роботою в межах наукових інтересів кафедри, а саме: дослідження актуальних проблем менеджменту та маркетингового менеджменту підприємств, оцінка перспектив та пріоритетних напрямків розвитку систем управління фінансово-економічної безпекою держави.
Науково-дослідницька діяльність студентів забезпечується активною участю у різноманітних науково-практичних заходах кафедри менеджменту, зокрема: студентські олімпіади з різних напрямів менеджменту, Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Менеджмент», міждисциплінарний конкурс інноваційних проектів, секції студентських наукових товариств «Актуальні питання сучасного менеджменту» та «Economix». Студенти також приймають участь Міжнародних та Всеукраїнських коннференціях, програмах стажування та ін.
Щороку студенти спеціальності «Менеджмент» приймають участь у Декаді студентської науки, яка проводиться на базі Маріупольського державного університету та має на меті розвиток наукового потенціалу і набуття навичок публічного виступів. За результатами наукової діяльності здобувачів вищої освіти щороку публікується понад 50 тез доповідей.
Партнери кафедри:
- Бізнес-школа Royal Docks при Університеті Східного Лондону (Велика Британія);
- Полонійна академія в Ченстохові (Польща);
- Коледж туристичного та готельного менеджменту (Кіпр);
- Київський національний торговельно-економічний університет;
- Донецький національний університет імені Василя Стуса;
- Гомельський університет ім. Франциска Скорини;
- Управління культури і туризму Маріупольської міської ради;
- Комунальне комерційне підприємство Маріупольської Міської Ради «М.ЄХАБ»;
- Відділ розвитку туризму та промоції Маріупольської міської ради;
- Туристичні агентства міста Маріуполя: «Азовінтур», «Супутник»;
- Асоціація U.C.M. - Italy Середземноморський союз шеф-кухарів – Italy
- Мережа готелів «Sandy Beach Hotel» (м. Ларнака, Кіпр);
- Готелі міста Маріуполя: «Гранд готель», ГК «Спартак», ГК «Європейська», «Посейдон».