Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Середа, 21.02.2018, 01:14
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна Наукове співробітництво із закордонними організаціямиРеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал

 • СПІВРОБІТНИЦТВО З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, УСТАНОВАМИ, УНІВЕРСИТЕТАМИ  Одним із пріоритетних напрямків діяльності Маріупольського державного університету є міжнародні зв’язки, що постійно розширюються. Розвиваючи існуючі контакти з міжнародними партнерами і встановлюючи нові, МДУ вирішує комплекс завдань, пов’язаних із навчально-методичною, науково-дослідною роботою, зміцненням кадрового потенціалу, розвитком матеріально-технічної бази університету. Названі напрямки роботи є своєрідною рекламою діяльності університету, переваг вітчизняної системи вищої освіти, які сприяють покращенню іміджу України, підвищенню якості підготовки спеціалістів та рівня викладання.

  Особливу роль міжнародної діяльності МДУ відіграє саме сьогодні в умовах російської агресії. МДУ використовує свої міжнародні зв’язки для того, щоб звернути увагу міжнародної спільноти на Маріуполь, форпост України, на Сході та показати, що місто успішно живе, працює та навчається!

  За роки свого існування МДУ розробив власну модель міжнародної діяльності, що передбачає комплексне співробітництво з міністерствами освіти, міністерствами закордонних справ, дипломатичними представництвами, обласними адміністраціями, меріями, провідними університетами, фондами, державними та громадськими організаціями зарубіжних країн. Зацікавленість закордонних партнерів у діяльності Маріупольського державного університету свідчить про ефективну роботу, спрямовану на забезпечення якісної підготовки студентів, розширення освітніх, наукових та культурних зв’язків та позиціонування університету у країнах-партнерах як перспективного та авторитетного ВНЗ, що динамічно розвивається.

  Яскравим свідченням ефективної реалізації моделі міжнародної співпраці, інтеграції у європейський освітній простір є той факт, що МДУ, не дивлячись на ситуацію в регіоні, постійно відвідують іноземні делегації, представники яких, читають лекції для студентів та викладачів університету, проводять майстер-класи, беруть участь у різних заходах, що проходять у МДУ. Сьогодні географія міжнародних зв’язків МДУ досить широка і виходить за рамки європейського континенту. У звітному році університет відвідали 26 офіційних іноземних делегацій загальною чисельністю 55 осіб. Станом на 2016 рік університетом підписано 104 угоди про співробітництво з іноземними партнерами.

  Університет є членом численних міжнародних організацій – Європейської асоціації університетів, Європейської організації публічного права, Мережі Середземноморських університетів, Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи.

  На базі університету традиційно відбуваються міжнародні семінари, круглі столи, науково-практичні конференції за участі представників вищих навчальних закладів, дипломатичних установ, громадських організацій та фондів. Так, наприклад, у березні 2016 року пройшла V Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих учених «Сучасний розвиток державотворення та правотворення в Україні: проблеми теорії та практики». До обговорення юридичних питань долучилися понад 170 науковців з вищих навчальних закладів та наукових установ України, Великобританії, Кіпру, Польщі, Казахстану, Білорусії.

  У квітні 2016 року на базі МДУ відбувся освітній семінар у рамках Днів євроатлантичної безпеки в Україні, організаторами якого виступило Посольство Литовської Республіки в Україні (Контактне Посольство НАТО 2015-2016) і Посольство Королівства Норвегія в Україні. Мета семінару – підвищення інформованості населення про діяльність Північноатлантичного Альянсу і можливості, які відкриває перед Україною партнерство з цією організацією. На відкритті Дня євроатлантичної безпеки у МДУ (квітень 2016 року) були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, екс-Посол Литовської Республіки в Україні, екс-Міністр закордонних справ Литви Пятрас Вайтекунас, командир флотилії надводних кораблів Королівських військово-морських сил Норвегії (Об'єднаного центру військових дій НАТО у Ставангері) Ханс Хельсет, директор департаменту політики Міністерства оборони Литви Вайдотас Урбеліс, а також Повноважний міністр Посольства Литви в Україні Йонас Даніляускас.

  У червні за сприяння Маріупольського державного університету пройшов другий Донбас Медіа Форум. Учасниками другого Донбас Медіа Форуму стали понад 200 журналістів з Донецької, Луганської областей, Харкова, Львова, Чернівців, а також гості із зарубіжних країн. Дводенна програма форуму передбачала презентації, майстер-класи та дискусії. В ході панельних дискусій працівники мас-медіа обговорювали шляхи подолання інформаційної блокади на окупованих і звільнених територіях Донецької та Луганської областей, способи протистояння дезінформації і пропаганді, займалися пошуками рецептів виживання для локальних медіа.

  У листопаді 2016 року пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та культура у забезпеченні сталого розвитку суспільства». Високий рівень конференції підтверджується широким представництвом учасників із зарубіжних країн: Білорусії, Великобританії, Греції, Італії, Парагваю, Польщі, Філіппін.

  Протягом 2016 року університет активно працював з Литовською Республікою. Так, у березні 2016 року МДУ відвідав Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Антанас Лінкявічус. Метою його візиту було оцінити обстановку у прифронтовому місті, налагодити діалог з його жителями, обговорити питання євроінтеграції України і подальшої підтримки з боку Євросоюзу.

  У квітні 2016 року в Інформаційному центрі ЄС на базі університету відбувся круглий стіл «Питання національної безпеки: досвід Литви». Практичним досвідом поділилися представники Союзу стрільців Литви - добровільної громадської організації цивільної самооборони. Егідіюс Кабашінскас, Мілда Гоштаутайте і Жидрунас Марцинкявічюс розповіли про основні напрямки діяльності організації, зокрема, про участь у патріотичному вихованні та військово-спортивній підготовці молоді.

  Стабільно розвиваються зв’язки МДУ з Сполученими Штатами Америки. У квітні 2016 року університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, який зустрівся зі студентством вузу та обговорив актуальні питання американсько-українських відносин.

  У липні 2016 року університет відвідали представники Посольства США в Україні та USAID Стіфф Хедлі і Беджамін Лонг для обговорення перспективних напрямків економічного розвитку Маріуполя та Донецької області, ролі Маріупольського держуніверситету в цьому процесі і подальшого взаємного співробітництва в галузі освіти, науки і культури.

  У серпні 2016 року Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт провів інтернет- конференцію зі студентами та викладачами МДУ. Наприкінці листопада в університеті відбулася скайп-конференція з Послом США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Даніелем Байєром, під час якої обговорювалися питання європейської безпеки, перспективи введення на територію Донбасу озброєної поліцейської місії ОБСЄ, засоби моніторингу військової ситуації на Сході України та можливі варіанти її розвитку.

  Успішно триває співробітництво з італійськими партнерами. На сьогоднішній день МДУ є одним з провідних ВНЗ України щодо співпраці з Італійською Республікою, реалізовуючи співпрацю в межах угод з Університетом Калабрії, Університетом для іноземців м. Перуджа, Університетом «Коре» м. Енна, Римським університетом «Тор Вергата», Спілкою «Данте Аліґ’єрі» тощо.

  У квітні 2016 року Маріупольський державний університет відвідала офіційна італійська делегація, у складі якої прибули віце-губернатор Регіону Базиліката з питань інфраструктури, транспорту, екології та території, професор Альдо Берлінгуер, уповноважений представник Університету Базилікати, професор Мікеле Греко, головний диригент Симфонічного і Камерного оркестру Лукании Фонду Лучано Паваротті, маестро Паскуале Менкізе, радник Надзвичайного і Повноважного Посла Італійської Республіки в Україні, професор Нікола Франко Баллоні. Під час візиту відбулося підписання договору про співпрацю між МДУ і Університетом Базілікати - провідним освітнім і науково-дослідним центром південного регіону Італії. Угода передбачає участь вузів у науково-освітніх проектах у рамках міжнародної програми «Еразмус+», яка фінансується Європейським Союзом, академічні та культурні обміни, проведення спільних археологічних досліджень.

  У травні 2016 року у МДУ пройшли лекції керівника Інституту міжнародних юридичних наук Італійської науково-дослідницької ради, професора Джанфранко Тамбуреллі на теми: «Асоціація України з ЄС», «Сучасні тенденції у галузі міжнародного права навколишнього середовища» та «Продовольча допомога для постраждалих від конфліктів» для майбутніх правознавців і дипломатів.

  У листопаді 2016 року студенти мали можливість прослухати лекцію Почесного професора МДУ Нікола Франко Баллоні, присвячену актуальним проблемам сучасної італійської мови.

  Одним з найбільш важливих стратегічних напрямків комплексної міжнародної роботи МДУ є співпраця з Грецькою Республікою. Протягом звітного року університет неодноразово відвідували співробітники Генерального консульства Греції в Маріуполі: Генеральний консул Греції у Маріуполі Елені Георгопулу та координатор з питань грецької освіти країн Центральної та Східної Європи, доктор Хриса Тамісоглу, які брали участь у численних тематичних заходах на базі університету (святкування Дня Незалежності Греції, Дня факультету грецької філології, участь у святковій церемонії вручення дипломів, святкування національного свята «Охі», Дні Греків Приазов'я).

  Також на факультеті грецької філології МДУ працюють два викладачі – носії новогрецької мови, а координатор з питань грецької освіти країн Центральної та Східної Європи, доктор Хриса Тамісоглу проводить освітньо-методичні семінари для викладачів і студентів факультету.

  Такий формат співпраці з Генеральним консульством Греції у Маріуполі сприяє не лише отриманню студентами нових актуальних знань, а й вдосконаленню розмовних навичок майбутніх перекладачів і філологів.

  Протягом року було оновлено двосторонню угоду про співробітництво у галузі освіти та науки між Маріупольським державним університетом та Національним Афінським університетом ім. Каподистрії. Метою даної угоди є зміцнення зв’язків між університетами; підвищення рівня кваліфікації викладачів в галузі філології, перекладу, історії, психології економіки та правознавства в Афінському університеті та МДУ; розвиток мобільності грецьких і українських студентів; участь представників професорсько-викладацького складу обох університетів у наукових конференціях; вивчення грецької та української мов тощо. Також в рамках співробітництва з Національним Афінським університетом ім.Каподистрії було підписано угоду ERASMUS+ в рамках якої буде здійснюватися обмін викладачами обох університетів.

  Також ведеться робота над оновленням угоди про співпрацю з Салонікським національним університетом ім. Аристотеля, в рамках якої передбачена спільна археологічна експедиція.

  У 2016 році були встановлені зв’язки з благодійною організацією «Фонд Бумбураса», яка виділила 25 стипендій кращим студентам МДУ. Студенти, удостоєні іменних стипендій, навчаються на контрактній формі і демонструють високу успішність, а також успіхи в науковій та громадській діяльності.

  Активно розвивається багаторічне ефективне співробітництво з Республікою Кіпр. Один з основних партнерів є Фонд «Анастасіос Г. Левендіс», за підтримки якого збагачується фонд бібліотеки елліністичних студій «Костянтинос Левендіс», надаються стипендії студентам та представникам професорсько-викладацького складу МДУ для проходження програм стажувань на Кіпрі. Крім того, фонд «Анастасіос Г. Левендіс» встановив стипендії для переможців Всеукраїнської олімпіади з новогрецької мови, яка проводиться на базі МДУ, і ці стипендії щорічно вручаються переможцям олімпіади.

  Також у 2016 році на базі МДУ відбулася скайп-лекція на тему «Поліція і правопорядок. Діяльність кіпрської поліції» Президента Міжнародної поліцейської асоціації, начальника Департаменту поліції з превентивної роботи зі злочинністю м. Ларнака (Республіка Кіпр) Андреаса Палларіса. Захід відбувся за підтримки Почесного Генерального консульства Республіки Кіпр у Маріуполі.

  Поглиблюються зв’язки з організаціями та установами Федеративної Республіки Німеччина. Триває співробітництво у сфері реалізації ініціативи Генерального консульства ФРН у Донецьку з місцерозташуванням у Дніпропетровську з розробки та впровадження Мастер-плану «Чисте повітря для Маріуполя», який фінансується за рахунок коштів Міністерства закордонних справ Німеччини. В рамках цієї ініціативи МДУ активно співпрацював з Генеральним консульством ФРН в Донецьку з місцем розташування в Дніпропетровську й особисто Генеральним консулом В. Мьоссінгером.

  У вересні 2016 року у Маріупольському державному університеті стартував пілотний проект Ґете-Інституту, у рамках якого студенти спеціальності «Мова та література (німецька)» зможуть вдосконалити свою мовну та методичну компетентність. Проект, розрахований на три роки, передбачає впровадження методичних матеріалів серії DLL (Deutsch Lehren Lernen – «Вчимося навчати німецької»), розроблених інтернаціональною командою досвідчених фахівців Ґете- Інституту, у навчальний процес факультету іноземних мов.

  Також цього року з Ґете-Інститутом був підписаний договір про співробітництво, в рамках якого студенти 4 курсу спеціальності «Мова та література (німецька)» протягом наступного навчального року будуть працювати з методичними посібниками в режимі Blended Learning, тобто комбінованого навчання (онлайн плюс аудиторні заняття). З цією метою їм буде наданий безкоштовний доступ до онлайн- курсів на платформі moodle Гете-інституту.

  Активно розвивається співробітництво МДУ з організаціями та установами Великої Британії. Співробітництво реалізовується в межах угод про співпрацю, підписаних між МДУ та організаціями та установами Великої Британії, серед яких Коледж Фрізбі, Університет м. Данді, Лондонський Королівський Коледж, Університет Східного Лондона тощо.

  За результатами відбору вищих навчальних закладів для участі у Програмі розвитку лідерського потенціалу університетів України у 2016 році Маріупольський державний університет став одним з 12 переможців, чиї проекти інноваційних змін визнані найперспективнішими. Програма діє з ініціативи Британської Ради, Інституту вищої освіти НАПН України та Фундації лідерства для вищої освіти (Сполучене Королівство) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Її мета – сприяння реформуванню вітчизняної сфери вищої освіти шляхом розвитку лідерського потенціалу ВНЗ. Команда МДУ подала на розгляд експертній комісії проект «Інтернаціоналізація як спосіб підвищення конкурентоспроможності сучасного університету».

  Завдяки успішному впровадженню проекту планується збільшення кількості програм подвійних/спільних дипломів, розширення мобільності викладачів та студентів Маріупольського держуніверситету, зростання кількості викладачів і студентів, які мають міжнародні сертифікати з вивчення іноземних мов, збільшення кількості іноземних громадян серед студентів МДУ.

  Протягом року учасники проекту неодноразово брали участь у різних семінарах та тренінгах Британської Ради у Києві, Одесі тощо. На початку 2017 року планується візит до Великобританії до Університету Йорку, на меті якого перейняти на практиці досвід британського вишу.

  Протягом звітного періоду активно розвивається співробітництво МДУ із організаціями та установами Республіки Польща. Так, у січні 2016 року на історичному факультеті МДУ відбулася зустріч відомого польського суспільно-політичного діяча, одного з лідерів Незалежної самокерованої профспілки «Солідарність» Збігнєва Буяка та координатора проекту «Українська миротворча школа» Наталки Зубар з викладачами Маріупольського державного університету. Під час зустрічі обговорювалась сучасна ситуація в Україні та світі. Протягом звітного року в Маріупольському державному університеті активно працював Польський культурний центр, на базі якого студенти та викладачі університету, мешканці Маріуполя мають змогу вивчати польську мову, культуру, історію. Польські партнери МДУ (Посольство Республіки Польща в Україні, Генеральне консульство Республіки Польща в Харкові, польські університети, фонди) постійно поповнюють бібліотеку та покращують матеріально-технічну базу Центру. Завдяки активній співпраці з Сілезьким університетом в Катовіцах студенти МДУ мають можливість удосконалювати знання польської мови, спілкуючись з її безпосередніми носіями.

  У цьому році в Полонійній академії в Ченстохові продовжили своє навчання студенти МДУ на бюджетній основі за освітньо-кваліфікаційними рівнями «Бакалавр» та «Магістр». Ця можливість надана у рамках реалізації проекту «Подвійний диплом» завдяки підписаній у цьому році угоді про співпрацю між університетами. Запровадженню програми подвійних дипломів передувало порівняння та зведення навчальних програм двох вузів, а також домовленість щодо взаємного визнання результатів, отриманих під час навчання, яка буде підкріплюватися відповідним протоколом погодження. Участь у даній програмі відкриває нові наукові та освітні можливості для маріупольських студентів, сприяє підвищенню їх рівня мобільності та конкурентоспроможності. Освітяни двох країн упевнені, що, вивчивши закордонний досвід, дипломовані фахівці зможуть привнести позитивні зміни у різні сфери української економіки, науки, освіти і культури.

  У цьому році міжнародні зв’язки були встановлені також з Королівством Швеція. У травні 2016 року Маріупольський державний університет відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат із дружиною Анною Ріндер фон Бекерат. Під час зустрічі з викладачами і студентами МДУ Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат підтвердив готовність всебічно підтримувати Маріупольський держуніверситет на шляху розвитку співпраці з шведськими партнерами.

  Розвивається співробітництво з Республікою Словенія. У 2016 році доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ, кандидат політичних наук Сергій Пахоменко провів ряд зустрічей зі співробітниками Посольства України у Словенії, словенськими журналістами та лідерами української громади. У Посольстві України в Республіці Словенія маріупольський викладач провів лекцію на тему «Як протистояти пропаганді та медіаманіпуляціям». Нині українська діаспора у Словенії веде активне громадське й культурне життя, активно допомагає переселенцям зі Сходу України, організовує лікування у Словенії військових-учасників АТО.

  Варто відзначити візит до МДУ у вересні 2016 року делегації зі Швейцарії. До складу представницької делегації, яку очолив Державний секретар Міністерства закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ів Россьє, також увійшли Посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер, регіональний координатор Управління Європи, Центральної Азії, Ради Європи та ОБСЄ Міністерства закордонних справ Швейцарії Джонас Грец, програмний координатор Управління людської безпеки МЗС Швейцарії Клаудіо Хабіхт та інші. Держсекретар МЗС Швейцарії Ів Россьє прочитав коротку лекцію студентам і викладачам МДУ про досвід Швейцарії у подоланні громадських протиріч всередині країни.

  У травні 2016 року МДУ вперше відвідала делегація з Японії. Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі прибув до МДУ, щоб обговорити з керівництвом вузу питання співпраці у галузі освіти, науки і культури, а також зустрітися зі студентами. Сумі Шігекі розповів про конкретні проекти Японії, спрямовані на підтримку України та українського народу, після чого відповів на питання аудиторії.

  Також у вересні 2016 року професор юридичного університету Токійського університету Кімітака Мацузато відвідав Маріупольський державний університет у рамках дослідження військово-політичної ситуації на Сході України. Під час його візиту обговорювалися питання налагодження співпраці між вченими токійського і маріупольського вишів, обмін науковими розробками та можливість реалізації спільних дослідницьких проектів.

  Крім того, наприкінці 2016 року були встановлені міжнародні зв’язки з Республікою Хорватія. У рамках візиту на Донеччину Маріупольський державний університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевіч. Іноземний дипломат прибув для зустрічі зі студентами МДУ, яких цікавить досвід Хорватії в реінтеграції Східної Славонії до складу держави.

  Візити глав дипломатичних місій зарубіжних країн до МДУ є результатом ефективного міжнародного співробітництва університету. Не перший рік вуз активно підтримує європейський вектор розвитку української держави, будучи учасником численних міжнародних проектів, які фінансуються організаціями Євросоюзу.

  Інформація про стан міжнародного наукового співробітництва установи: характеристика основних напрямів міжнародного наукового і науково-технічного співробітництва, приклади їх успішної реалізації та перспективи розвитку


  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Лютий 2018  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728

             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com