Міжнародний проект NEOHEL
(проект Єврокомісії з мовної політики)


МДУ бере участь у реалізації проекту Єврокомісії з мовної політики LLT-KA2-Languages (Greek why not? Реєстраційний номер проекту 511657-2010-LLP-GR-KA2-KA2MP). Учасниками консорціуму університетів та організацій проекту окрім МДУ є Страсбурзький університет (Франція), Університет Анкари (Туреччина), Британський коледж (Греція), Університет Аргірокастро (Албанія), Центр елліністичних досліджень і видань (Греція). Суттю проекту є розробка серії підручників з новогрецької мови та покращення навчально-методичного забезпечення викладання новогрецької мови в Україні та країнах СНД. Фінансування проекту здійснюється за рахунок коштів Єврокомісії.

Реалізація проекту передбачає створення і публікацію підручників та навчальних матеріалів «Грецька для вас. Двомовний комунікативний метод вивчення грецької мови як іноземної». Метою даного проекту є створення інноваційних, доступних і високоякісних матеріалів, інструментів та методик для вивчення новогрецької мови за принципом навчання протягом життя. Вони являтимуть собою:
  • двомовні інтерактивні навчальні матеріали з новогрецької мови як іноземної для дорослих, що бажають вивчати мову поглиблено, але в доступній формі;
  • матеріали, що підходитимуть як для групових мовних занять, так і для самостійного навчання;
  • матеріали підготовчого рівня (Pre-A), спрямовані на усунення труднощів під час вивчення грецьких фонем та вимови, що можуть призводити до систематичних помилок, яких припускаються навіть учні вищих рівнів;
  • матеріали повної освітньої серії з новогрецької мови, які систематично охоплюватимуть усі рівні Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної – на даному етапі ведеться розробка матеріалів для рівня «Користувач-початківець» (рівні A1, A2).
Ще однією важливою особливістю матеріалів проекту буде їхня гнучкість у викладі та змісті, що сприятиме легкості їх сприйняття різними віковими та етнічними групами (учнями загальноосвітніх шкіл, студентами ВНЗ, емігрантами та іммігрантами).

До переліку навчальних матеріалів кожного рівня входитимуть підручник, робочий зошит із письмовими вправами, аудіо компакт-диск та методичний підручник для викладача.

Очікується, що реалізація проекту задовольнить реальні освітні потреби, адже його спрямовано на усунення прогалин у викладанні новогрецької мови як іноземної. Розробка підручників передбачає, що використовувана в них методологія та зміст матеріалів (насамперед, їх двомовність) стануть ефективними під час викладання новогрецької мови та цілком відповідатимуть стандартам Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти.