Підготовчі курси для слухачів, які отримали повну загальну середню освіту
на тимчасово окупованих територіях після квітня 2014

 

Маріупольський державний університет приєднався до реалізації пілотного проєкту безоплатних підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій від Міністерства освіти і науки України. У рамках проєкту випускники минулих років зможуть пройти прискорене навчання та вступити до українських закладів вищої освіти.

Загалом учасниками проєкту стали дев’ять вишів зі 195, на базі яких працюють освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Маріупольський університет допомагає абітурієнтам з ОРДЛО вступати до закладів вищої освіти Україні з 2016 року. За цей час послугами центру скористалися понад 600 абітурієнтів.

Курси проходитимуть на базі Центру довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами.

З лютого по травень абітурієнти з ТОТ зможуть пройти навчання на прискорених курсах у дистанційному форматі. З вересня відбуватиметься набір слухачів на очні курси, які триватимуть з жовтня по травень. На період навчання Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує забезпечити стипендію та оплату місця в гуртожитку.


Стати слухачем підготовчих курсів може абітурієнт, який у поточному навчальному році здобув повну загальну середню освіту. Пройти навчання можна тільки один раз і лише в одному виші.

Для участі у підготовчих курсах на базі МДУ необхідно звернутися до Центру довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами і отримати запрошення для перетину контрольного пункту в'їзду-виїзду без проходження обсервації та самоізоляції. Це дозволить у строк з 1 по 29 червня особисто подати заяву та необхідні документи для реєстрації на навчання.

Для успішної реєстрації з собою необхідно мати:
  • Оригінал і копію документа, що підтверджує особу (за наявності)
  • Оригінал і копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності)
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності)
  • 4 фотографії розміром 3х4 см.
  • Освітню декларацію
Підготовчі курси проходитимуть з 29 червня по 31 серпня. У період навчання учасники отримуватимуть стипендію у розмірі 4 588 грн, проживатимуть у гуртожитку та залучатимуться до заходів психологічного, культурно-освітнього і спортивного спрямування.

По завершенні підгтовчих курсів слухач складатиме підсумкові іспити з кожної навчальної дисципліни. У разі успішного складання, абітурієнт отримає свідоцтво.


Положення про підготовчі курси для слухачів, які отримали повну загальну середню освіту на тимчасово окупованих територіях після квітня 2014

Порядок організації освітнього процесу на підготовчих курсах у МДУ для молоді з тимчасово окупованих територій
(Навчання на курсах триватиме з 29 червня до 31 серпня)

Перелік населених пунктів, вступники з яких можуть пройти підготовчі курси

Розклад учбових занять на підготовчих курсах