Поради щодо адаптації молодого фахівця на першому робочому місці.


Коли молодий спеціаліст отримує статус співробітника організації, в його житті починається новий період, який пов'язаний з певними труднощами.

Треба бути готовим до того, що роботодавець буде пильно спостерігати за новим співробітником і оцінювати правильність свого вибору. Головне завдання молодого фахівця на цей період – справити позитивне враження на колег і керівництво, створити собі гідну репутацію в їх очах.

Адаптаційний період на новому робочому місці триває від декількох місяців до року. Закінчується він тоді, коли новий співробітник стає повноцінним членом колективу, займає свою нішу в цій системі професійних і особистих відносин.

Існують прийоми і правила поведінки, за допомогою яких можна полегшити процес адаптації на новому робочому місці.
  • Зарядіться упевненістю в своїх силах. Якщо роботодавець прийняв Вас на роботу - він вважає, що Ви здатні її виконувати.
  • Пам'ятайте, що уваги до Вашої персони і так буде вдосталь, тому намагайтеся не привертати її ще більше своїми вчинками. Не запізнюйтесь, не йдіть раніше часу на обід, не смійтеся занадто голосно.
  • У зв'язку з тим, що Вам буде необхідно швидко засвоїти великий потік інформації (імена — прізвища, телефони, розташування кабінетів, порядок дій, розпорядок дня і т.д.) заведіть блокнот, в якому будете фіксувати необхідні дані.
  • Пам'ятайте, що «по одягу зустрічають», і влитися у сформований до Вас колектив буде значно легше, якщо Ви і зовні будете схожим на інших співробітників (принаймні перший час намагайтеся дотримуватися притаманного їм стилю в одязі).
  • Встановлення хороших відносин у новому колективі не менш важливе, ніж якісне виконання роботи. Тому приділяйте увагу не тільки поставленому перед Вами завданню, а й колегам.
  • Ведіть себе коректно і ввічливо по відношенню до інших співробітників.
  • Чітко дотримуйтесь субординації відповідно до свого місця в ієрархічній структурі організації. Вивчіть організаційну структуру, познайомтеся з основними підрозділами і головними людьми.
  • Так само слід чітко знати цілі і завдання підрозділу, в якому Ви перебуваєте. Намагайтеся все, що Ви робите, робити з урахуванням цих цілей.

Корисні поради для написання резюме та проходження співбесіди.Сайти з працевлаштування


https://www.work.ua Найбільший в Україні сайт з працевлаштування. Містить вакансії та постійно оновлюється.
https://hh.ua Сайт позиціонує себе, як міжнародний сайт з пошуку роботи та персоналу, представлено понад 54 тисячі компаній та близько 1 млн резюме.
http://www.trud.gov.ua Найбільша база з підбору персоналу та пошуку роботи, інтегрована з даними служби зайнятості з усієї України.
http://pro-robotu.ua Сайт київського тижневика "Пропоную роботу", провідного видання з працевлаштування в столиці.
http://novarobota.ua База даних з працевлаштування в Києві і регіонах. Оперативна і докладна інформація про вакансії. Статті, поради та консультації з працевлаштування.
http://www.kakrabota.com.ua Чорний і білий списки роботодавців. Статистика зарплат, обговорення компаній, а також статті на відповідну тематику.