Програма ERASMUS


Програма ERASMUS – освітня програма ЄС, спрямована на активізацію міжнародної співпраці та підвищення мобільності студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів третіх країн на всіх континентах. Основні цілі програми – підвищення якості освіти в Європі, розвиток мобільності та культурних зв'язків студентів європейських та сусідніх з ЄС країн. Її було започатковано Європейським Союзом в 2004 році для країн, які не входять до ЄС. Студенти старших курсів і науковці з різних країн, у тому числі й з України, мають змогу отримувати стипендії від ЄС для продовження навчання або проведення наукових досліджень в країнах ЄС.

Програма ERASMUS створює основу для співпраці університетам і гарантує учасникам, що час, проведений за кордоном, буде (при дотриманні умов програми) зараховано університетом після повернення додому. Європейська комісія визначає такі завдання програми:
  • освітній, лінгвістичний та культурний розвиток студентів за допомогою навчання в інших європейських країнах;
  • розширення співпраці між університетами і збагачення освітнього середовища приймаючих установ;
  • Студентки МДУ
    на лекції в Мессінському університеті

  • сприяти розвитку молодих людей як висококваліфікованих і неупереджених майбутніх професіоналів з міжнародним досвідом.
Маріупольський державний університет бере участь у програмі ERASMUS, яка реалізується групою університетів, до якої входять: Мессінський університет, Університет Кордоби, Університет Порто, Університет Гданська та інші. Учасниками цієї магістерської програми стали 4 студенти МДУ, що протягом 6 місяців слухали інтенсивні курси з іспанської та італійської мов у Мессінському університеті та курси, передбачені навчальними планами магістерської програми. Протягом літніх місяців студенти проходили практику в місті Кордоба (Іспанія). Протягом листопада-грудня відбувався захист дипломних робіт за затвердженими темами, які студенти писали протягом року. За підсумками навчання студенти отримали дипломи Мессінського університету, Університету Кордоби та Маріупольського державного університету.