Головна » Архів матеріалів

29 жовтня у Маріупольському державному університеті пройшла презентація книги «Україна: Історія ее земель та народів» відомого американсько - канадського історика Пола-Роберта Магочія.

На презентації були присутні перший проректор МДУ Юрій Чентуков, проректор з наукової роботи Олена Булатова, декан історичного факультету Вікторія Лисак, вчені та студенти університету.

Маріупольський держуніверситет не випадково о ... Читати далі »
Просмотров: 668 | Добавил: Прес-центр | Дата: 29.10.2013


29 жовтня о 11.00 у холі економіко-правового факультету відбулося святкування Дня незалежності - головного національного свята Туркменістану .

Студенти-туркмени, яких на сьогоднішній день в МДУ близько 40 осіб ( в тому числі - і студенти економіко-правового факультету ), поділилися традиціями і звичаями свого народу.

Студенти-іноземці на честь свята були одягнені в національні костюми. Привітавши всіх присутніх рідною мовою, хлопці трохи розповіли про історію свята, познайомили із ... Читати далі »
Просмотров: 473 | Добавил: Прес-центр | Дата: 29.10.2013


23 жовтня 2013 року у залі засідань Вченої ради Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» відбулося традиційне вручення стипендій Президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Студент першого курсу МДУ спеціальності «Правознавство» Довгань Олександр опинився у числі стипедиатів-переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України цього року із роб ... Читати далі »
Просмотров: 562 | Добавил: Прес-центр | Дата: 29.10.2013


28 жовтня о грецькому культурному центрі «Меотіда» пройшов урочистий захід на честь національного свята Греції - Дня «ОХІ» - і 69- ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Організаторами святкування за традицією виступили Генеральне консульство Греції в Маріуполі, Федерація грецьких товариств України, Маріупольське товариство греків і Маріупольський державний університет. Урочисті заходи з нагоди дня «ОХІ» і річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників проводяться з 1993 року і стали традицією для греків України, дипломатичних представництв Грецької ... Читати далі »
Просмотров: 528 | Добавил: Прес-центр | Дата: 28.10.2013


25 жовтня 2013 року, у Європейський день цивільного правосуддя в спортивному комплексі Маріупольського державного університету підлітків, які оступилися і зараз знаходяться в конфлікті з законом, об'єднала разом зі студентами-правознавцями спортивно-правова естафета .

Організаторами заходу стали Юридична клініка Маріупольського державного університету, кримінально-виконавча інспекція, відділ кримінальної міліції у справах дітей, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділ у справах сім'ї та молоді, управління фізичної культури та спорту, служба у справах дітей міської ради, Палац культури «Молод ... Читати далі »
Просмотров: 440 | Добавил: Прес-центр | Дата: 28.10.2013


24 жовтня на базі НВК «Ліцей-школа № 14» з ініціативи управління освіти Маріупольської міської ради був проведений черговий майстер-клас з правознавства для учнів 10-11-х класів 4 освітнього округу міста Маріуполя.

Проводив майстер-клас кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Маріупольського державного університету Євген Годованик за участі студентів МДУ Артура Городовенка та Алли Горбоконь.

Просмотров: 585 | Добавил: Прес-центр | Дата: 25.10.2013


Щороку Міжнародна Асоціація юридичних вузів країн СНД проводить конкурс на здобуття студентських іменних стипендій, метою якого є заохочення, забезпечення моральної та матеріальної підтримкою студентів , що навчаються у вищих навчальних закладах-членах Асоціації юридичних вузів, і досягли високих результатів у навчальній і науковій діяльності по якісному освоєнню програм вищої професійної юридичної освіти.

Призначення іменної стипендії є формою суспільного визнання професійним співтовариством юридичних вузів , і призначається студенту за підсумками конкурсу результатів , досягнутих у навчальній та науковій дія ... Читати далі »
Просмотров: 515 | Добавил: Прес-центр | Дата: 25.10.2013


Тиждень італійської мови у світі – це міжнародний культурний захід, який відбувається щороку у жовтні за ініціативою Академії делла Круска та за підтримки Генеральної дирекції з питань просування культури і культурного співробітництва Міністерства закордонних справ Італії.

Маріупольський державний університет традиційно долучається до святкування Тижня італійської мови у світі. Важливим завданням Тижня є заохочення всіх бажаючих до вивчення італійської мови, адже МДУ пропонує унікальні можливості удосконалювати знання італійської мови під час зарубіжних стажувань. Тільки за останні п’ять років ... Читати далі »
Просмотров: 549 | Добавил: Прес-центр | Дата: 24.10.2013


19 жовтня студенти та викладачі історичного факультету Маріупольського державного університету взяли участь у реконструкції однієї з вирішальних битв Другої світової війни - прориву лінії оборони «Вотан». Захід проходив в с. Мордвинівка і було приурочено до 70-річчя визволення Мелітопольського району Запорізької області.

70 років тому прорив лінії оборони «Вотан» поклав початок розгрому армії противника на південному напрямку і звільненню південно-східній частині України та Криму від німецьких окупантів. Незважаючи на те, що в цьому бою перемогу здобули радянські війська , це місце називають долиною смерті, бо ... Читати далі »
Просмотров: 628 | Добавил: Прес-центр | Дата: 23.10.2013


22 жовтня о 16:00 в аудиторії 204 філологічного факультету МДУ відбувся передзахист кандидатських дисертацій старших викладачів кафедри соціальних комунікацій Ірини Вялкової (тема "Преса Донецької області періоду незалежності України (1991 - 2011рр.) : Проблематика , типологія" ) та Ольги Ятчук (тема "Комунікативні аспекти інтерактивного телебачення " ).

Аспіранти кафедри соціальних комунікацій стали першими , хто обрав об'єктом серйозного наукового дослідження пресу і телебачення Донецького регіону , зокрема - Маріуполя.
Просмотров: 523 | Добавил: Прес-центр | Дата: 22.10.2013


Доброю традицією початку кожного навчального року стає зустріч ректора МДУ, професора Костянтина Балабанова зі студентським активом, тими людьми, які формують кістяк і є провідниками університетської політики . Всього в актовому залі 22 жовтня зібралося близько 600 осіб, студентів, викладачів та представників адміністрації університету, щоб обговорити питання, плани на 2013-2014 навчальний рік та поточні проблеми кожного факультету, спеціальності, структурного підрозділу. 

Ректор почав бесіду з досягнень кожного факультету і назвав прізвища тих студентів , які гідно представляють свій факультет не тільки в стінах ун ... Читати далі »
Просмотров: 591 | Добавил: Прес-центр | Дата: 22.10.2013


З 1 по 10 жовтня 2013 року в с. Курортне (Крим) проходила Школа перекладу сучасної німецькомовної літератури за темою «Перекладати чуже», в роботі якої взяла участь старший викладач кафедри німецької філології, кандидат педагогічних наук Юлія Кажан.

Перекладацька школа відбулася за сприяння Німецької служби академічних обмінів DAAD та програми "Grenzgänger” Фонду ім. Роберта Боша. У центрі уваги школи перебувала мовна, стилістична й контекстуальна своєрідність так званої «літератури мігрантів».

Просмотров: 543 | Добавил: Прес-центр | Дата: 21.10.2013

« 1 2 ... 175 176 177 178 179 ... 217 218 »