Головна » Архів матеріалів

24 жовтня на базі НВК «Ліцей-школа № 14» з ініціативи управління освіти Маріупольської міської ради був проведений черговий майстер-клас з правознавства для учнів 10-11-х класів 4 освітнього округу міста Маріуполя.

Проводив майстер-клас кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Маріупольського державного університету Євген Годованик за участі студентів МДУ Артура Городовенка та Алли Горбоконь.

Просмотров: 591 | Добавил: Прес-центр | Дата: 25.10.2013


Щороку Міжнародна Асоціація юридичних вузів країн СНД проводить конкурс на здобуття студентських іменних стипендій, метою якого є заохочення, забезпечення моральної та матеріальної підтримкою студентів , що навчаються у вищих навчальних закладах-членах Асоціації юридичних вузів, і досягли високих результатів у навчальній і науковій діяльності по якісному освоєнню програм вищої професійної юридичної освіти.

Призначення іменної стипендії є формою суспільного визнання професійним співтовариством юридичних вузів , і призначається студенту за підсумками конкурсу результатів , досягнутих у навчальній та науковій дія ... Читати далі »
Просмотров: 521 | Добавил: Прес-центр | Дата: 25.10.2013


Тиждень італійської мови у світі – це міжнародний культурний захід, який відбувається щороку у жовтні за ініціативою Академії делла Круска та за підтримки Генеральної дирекції з питань просування культури і культурного співробітництва Міністерства закордонних справ Італії.

Маріупольський державний університет традиційно долучається до святкування Тижня італійської мови у світі. Важливим завданням Тижня є заохочення всіх бажаючих до вивчення італійської мови, адже МДУ пропонує унікальні можливості удосконалювати знання італійської мови під час зарубіжних стажувань. Тільки за останні п’ять років ... Читати далі »
Просмотров: 561 | Добавил: Прес-центр | Дата: 24.10.2013


19 жовтня студенти та викладачі історичного факультету Маріупольського державного університету взяли участь у реконструкції однієї з вирішальних битв Другої світової війни - прориву лінії оборони «Вотан». Захід проходив в с. Мордвинівка і було приурочено до 70-річчя визволення Мелітопольського району Запорізької області.

70 років тому прорив лінії оборони «Вотан» поклав початок розгрому армії противника на південному напрямку і звільненню південно-східній частині України та Криму від німецьких окупантів. Незважаючи на те, що в цьому бою перемогу здобули радянські війська , це місце називають долиною смерті, бо ... Читати далі »
Просмотров: 636 | Добавил: Прес-центр | Дата: 23.10.2013


22 жовтня о 16:00 в аудиторії 204 філологічного факультету МДУ відбувся передзахист кандидатських дисертацій старших викладачів кафедри соціальних комунікацій Ірини Вялкової (тема "Преса Донецької області періоду незалежності України (1991 - 2011рр.) : Проблематика , типологія" ) та Ольги Ятчук (тема "Комунікативні аспекти інтерактивного телебачення " ).

Аспіранти кафедри соціальних комунікацій стали першими , хто обрав об'єктом серйозного наукового дослідження пресу і телебачення Донецького регіону , зокрема - Маріуполя.
Просмотров: 536 | Добавил: Прес-центр | Дата: 22.10.2013


Доброю традицією початку кожного навчального року стає зустріч ректора МДУ, професора Костянтина Балабанова зі студентським активом, тими людьми, які формують кістяк і є провідниками університетської політики . Всього в актовому залі 22 жовтня зібралося близько 600 осіб, студентів, викладачів та представників адміністрації університету, щоб обговорити питання, плани на 2013-2014 навчальний рік та поточні проблеми кожного факультету, спеціальності, структурного підрозділу. 

Ректор почав бесіду з досягнень кожного факультету і назвав прізвища тих студентів , які гідно представляють свій факультет не тільки в стінах ун ... Читати далі »
Просмотров: 600 | Добавил: Прес-центр | Дата: 22.10.2013


З 1 по 10 жовтня 2013 року в с. Курортне (Крим) проходила Школа перекладу сучасної німецькомовної літератури за темою «Перекладати чуже», в роботі якої взяла участь старший викладач кафедри німецької філології, кандидат педагогічних наук Юлія Кажан.

Перекладацька школа відбулася за сприяння Німецької служби академічних обмінів DAAD та програми "Grenzgänger” Фонду ім. Роберта Боша. У центрі уваги школи перебувала мовна, стилістична й контекстуальна своєрідність так званої «літератури мігрантів».

Просмотров: 550 | Добавил: Прес-центр | Дата: 21.10.2013


18 жовтня 2013 року відбулося перше в цьому навчальному році засідання дискусійного клубу «Виклики ХХІ століття». На цей раз увага студентів була зосереджена на проблемі Сирійської держави. Влучний вибір теми привернув увагу не лише студентів спеціальності «Міжнародні відносини», але й істориків.

Цього разу участь в засіданні клубу прийняли й студентки Одеського національного університету ім. І.Мечнікова Віра Констянтинова та Валерія Лозова, доповіді яких можна було чути завдяки технологіям Skype.

Просмотров: 576 | Добавил: Прес-центр | Дата: 19.10.2013


8-9 жовтня 2013 року у Школі журналістики Українського Католицького Університету (м. Львів) відбулися майстер-класи відомих журналістів Сергія Тихого і Катерини Горчинської. Цей проект організований за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні. На практичні заняття були запрошені студенти вищих навчальних закладів Києва, Одеси, Бердянська, Луганська, Чернігова, Маріуполя. З-поміж них і студенти МДУ.

8 жовтня головний редактор видання «Кримська газета» Сергій Тихий провів майстер-клас на тему «Як створити якісну газету?», в ході якого ознайомив майбутніх колег з інноваціями у роботі друкованих ЗМІ. Наступного дня естафету п ... Читати далі »
Просмотров: 514 | Добавил: Прес-центр | Дата: 16.10.2013


15 жовтня 2013 р. на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету було проведено науковий семінар магістрантів. Метою семінару було представити результати наукових досліджень студентів з проблем філології, літературознавства, перекладознавства, методики викладання іноземних мов.

Кращими були визнані такі доповіді: «Іспаномовні стереотипи та етнономінації в американському варіанті англійської мови як труднощі перекладу» Воробйової Марини, «Аналіз тематичних груп прислів’їв на позначення емотивних станів та дій людини (на матеріалі англійської та українсь ... Читати далі »
Просмотров: 523 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.10.2013


Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Українська студентська спілка», в рамках інноваційного проекту «Центр Майбутнього: Золотий кадровий резерв нації» реалізується освітній проект «Академія навичок», метою якого є поєднання на одному ресурсі он-лайн навчання за участю кращих іноземних та вітчизняних тренерів, створення карти цілей і паспортів професій учасників проекту з урахуванням їх індивідуальних особливостей і особистісних навичок.

Проект повинен допомогти молоді отримати роботу, створити нові можливості для особистісного зростання, а також розкрити свій потенціал та перей ... Читати далі »
Просмотров: 1973 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.10.2013


14 жовтня у рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії, під головуванням голови Донецької обласної ради Андрія ФЕДОРУКА, відбулася зустріч представників органів місцевого самоврядування Донецької області з членами Студентського парламенту при Донецькій обласній раді.

Від Маріупольського державного університету у заході взяв участь студент ОКР «Магістр» спеціальності «Правознавство», член Студентського парламенту при Донецькій обласній раді Артур Городовенко.

Просмотров: 543 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.10.2013

« 1 2 ... 185 186 187 188 189 ... 226 227 »