Головна » Архів матеріалів

27 травня в малому залі засідань Маріупольської міської ради відбулася урочиста церемонія нагородження переможців II Міського конкурсу серед школярів «Мій Маріуполь: реалії та перспективи економічного розвитку», присвяченого 235-річному ювілею міста Маріуполя.

Мета конкурсу - розвиток творчого потенціалу та активної громадянської позиції учнівської молоді міста, популяризація наукових знань і залучення школярів до науково-дослідницької роботи та, звичайно ж, сприяння соціально-економічному розвитку міста. Конкурс проводився з 18 лютого по 17 травня 2013 року за ініціативою Маріупольського державного університету. У ньому взяли участь учні 10-11 класів загальноосвітніх установ Маріуполя.

Організаторами конкурсу виступили Мар ... Читати далі »
Просмотров: 581 | Добавил: Прес-центр | Дата: 27.05.2013


25 травня у рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Дискурс у сучасному науковому, соціокультурному та інформаційному просторі» відбулася презентація рамкової програми з німецької мови для професійного спілкування для вишів України, яку було розроблено у плідній співпраці українських вчених і інституту Гете в Україні.

Програму презентувала одна з її співавторів, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри іноземних мов економіко-правового факультету Київського національного лінгвістичного університету Наталія Жданова.

Слід зазначити, що співпраця кафедри німецької філології з інститутом Гете в Україні стала доброю традицією, викладачі кафедри регулярно відвідують методичні семінари в ... Читати далі »
Просмотров: 582 | Добавил: Прес-центр | Дата: 27.05.2013Збірка тез

24 травня на факультеті іноземних мов відбулось урочисте відкриття Міжнародної науково-практичної конференції. У конференції візьмуть участь більше 160 вчених Росії, Білорусі, Італії, Великобританії, США, України. У програму конференції входить проведення пленарного засідання та робота 5 наукових секцій, присвячених різним аспектам дискурсивних практик і дискурс-досліджень.

У дні проведення конференції на запрошення Ізраїльського освітньо-культурного центру Маріупольський державний університет відвідали ... Читати далі »
Просмотров: 702 | Добавил: Прес-центр | Дата: 24.05.2013


24 травня 2013 на базі Маріупольського державного університету в рамках реалізації регіональної програми «Шкільна бізнес-освіта в Донецькій області» були проведені навчальні практичні семінари із застосуванням комп'ютерних програм і технологій.

Організатором заходу виступила кафедра міжнародної економіки МДУ.

У семінарі взяли участь старшокласники загальноосвітніх шкіл № 47, 48 та приватної школи «Привілей».

Мета заходу - популяризація економічних знань серед школярів, розвиток практичних навичок, необхідних для роботи у сфері бізнесу, а також творчого потенціалу, організаторських та лідерських якостей.

Проведення подібних заходів сприяє зміцненню зв'язку між загальноосвітніми установами та вузом з метою ств ... Читати далі »
Просмотров: 460 | Добавил: Прес-центр | Дата: 24.05.2013


23 травня у конференц-залі Донецького ботанічного саду НАН України відбувся Молодіжний науковий форум «Стратегія регіонального розвитку молодіжної науки».

Організатором Форуму виступила Донецька обласна рада молодих вчених за сприяння департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин облдержадміністрації.

Під час урочистого відкриття з вітальним словом і побажаннями успіхів у науковій роботі до учасників Форуму звернулися члени президії – директор Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації Ганна Бардакова, голова Донецького наукового центру НАН і МОН України Володимир Шевченко, ректор Донецького державного університету управління ... Читати далі »
Просмотров: 518 | Добавил: Прес-центр | Дата: 24.05.2013


За високу результативність наукової роботи та надзвичайну актуальність тематики наукових досліджень викладачам Маріупольського державного університету продовжено виплату стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Ярослава Дубенюк-Панайотопулу, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародної економіки та Анастасія Дегтеренко, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, отримують ці стипендії з 2011 року.

Ярослава Дубенюк-Панайотупулу.

... Читати далі »
Просмотров: 553 | Добавил: Прес-центр | Дата: 23.05.2013


23 травня 2013 на запрошення Ізраїльського освітньо-культурного центру Маріупольський державний університет відвідали Віктор Шнірельман, доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту етнології і антропології Російської академії наук та Аліна Полонська, викладач Російсько-американського навчально-наукового центру біблеїстики та іудаїки Російського державного гуманітарного університету.

Професор Шнірельман прочитав цикл лекцій студентам МДУ - майбутнім філологам, історикам, фахівцям у галузі міжнародних відносин - на тему «Історія антисемітизму».

Аліна Полонська провела кілька тематичних лекцій для студентів факультету іноземних мов на тему «Образ єврейки в європейській літературі».

Приїзд ... Читати далі »
Просмотров: 719 | Добавил: Прес-центр | Дата: 23.05.2013дивитись фото
дивитись відео


21 травня у Палаці металургів відбувся благодійний ювілейний звітний концерт ансамблю народного танцю «Промінь» Маріупольського державного університету. Цього року колективу виповнюється 5 років.

Колектив ансамблю привітали ректор МДУ, професор Костянтин Балабанов, заступник Маріупольського міського голови Тетяна Ломакіна, начальник управління культури і туризму Маріупольської міської ради Костянтин Т ... Читати далі »
Просмотров: 961 | Добавил: Прес-центр | Дата: 22.05.2013


17 травня 2013 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця університетів як невід’ємна складова інноваційного розвитку вищої школи».  

Головна тема обговорення - напрями інтеграції українських вищих навчальних закладів у світовий освітній простір. Участь у заході взяли понад 200 учасників з України, а також 16 запрошених науковці з-за кордону. Вони – переважно ректори та проректори вишів – є представниками університетів Румунії, Словаччини, Австрії, Німеччини, Болгарії, Боснії та Герцеговини. Загалом конференцію відвідали вчені з 55 вищих навчальних закладів, у тому числі п ... Читати далі »
Просмотров: 605 | Добавил: Прес-центр | Дата: 20.05.2013


18 травня 2013 в Молодіжному студентському центрі "Бригантина" Донецького національного університету пройшов I День студентських театрів регіону, проведений з ініціативи кафедри російської мови філологічного факультету ДонНУ.

Учасниками театрального марафону стали:
1. Театральна студія кафедри російської філології та перекладу МДУ "Антракт". Головний режисер - О. Педченко.
2. Студія філологічного факультету ДонНУ "Змовники". Головний режисер - Є. Сокрута.
3. Студія філологічного факультету ДонНУ під керівництвом С. Шаталової.
4. Студія філологічного факультету під керівництвом Л. Похожалової і Н. Смикалової.

День почався виставою "Банан" за п'єсою Славомира Мрожека «Вдови» студії «Антракт» МДУ. У виставі бул ... Читати далі »
Просмотров: 551 | Добавил: Прес-центр | Дата: 20.05.2013


дивитись фото

18 травня у Театральному сквері відбулося святкування Дня Європи в Україні. Організатором заходу у Маріуполі виступило всеукраїнське об'єднання «Ліга політологів-міжнародників «ДИПКОРПУС» за підтримки відділу у справах сім'ї та молоді Маріупольської міської ради та Маріупольського державного університету.

У святкуванні взяли участь ректор МДУ, професор, Почесний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов, заступник Маріупольського міського голови Тетяна Ломакіна, начальник відділу у справах сім'ї та молоді Маріупольсь ... Читати далі »
Просмотров: 680 | Добавил: Прес-центр | Дата: 18.05.2013


17 травня 2013 на базі МДУ відбулася презентація кращих творчих робіт школярів в рамках другого міського конкурсу «Мій Маріуполь: реалії та перспективи економічного розвитку».

За підсумками 2 етапу було визначено 7 кращих творчих шкільних робіт, присвячених актуальним питанням розвитку економіки м. Маріуполя:
- «Зелене місто» (Хаджинова Світлана, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15)
- «Створення бізнес-школи в м. Маріуполі» (Добровольська Олена, Спец. Школа № 5)
- «Використання енергії вітру як один з факторів покращення роботи житлово-комунального х ... Читати далі »
Просмотров: 665 | Добавил: Прес-центр | Дата: 17.05.2013

« 1 2 ... 196 197 198 199 200 ... 228 229 »