Головна » Архів матеріалів

Майстер-клас з німецької мови провела асистент кафедри німецької філології Маріупольського державного університету Світлана Ганжело 19 березня 2013 року на базі спеціалізованої середньої школи № 66.

Серед присутніх були учні кількох шкіл Жовтневого району міста Маріуполя: ЗОШ № 3, № 9, № 7 та № 66, які вивчають німецьку мову в якості другої іноземної.

Урок був присвячений темі «Віртуальна подорож Німеччиною».

Заняття розпочалося з презентації по темі «Typisch Deutsch», після чого учні виконали лексико-граматичні вправи, працюючи в мікрогрупах, і відповіли на запитання викладача по презентації. Учням пропонувалося подивитися також невеликий ролик «Подорож по федеральним землям Німеччини». Усі присутні б ... Читати далі »
Просмотров: 720 | Добавил: Прес-центр | Дата: 20.03.2013


18 березня 2013 року в Маріупольському міському ліцеї пройшов майстер-клас з німецької мови.

У даному заході брали участь учні 11 класів, були присутні також викладачі німецької мови Маріупольського міського ліцею, шкіл міста, кафедри німецької філології МДУ.

Старший викладач кафедри німецької філології Віктор Дорменєв зумів переконати учнів у важливості такого аспекту як фонетика при вивченні німецької мови та продемонстрував окремі моменти заняття з фонетики у вищій школі.

На думку Віктора Дорменєва, будь-яке заняття з іноземної мови повинно включати елементи фонетичної практики. При вивченні німецької мови артикуляції, наголосу й інтонації необхідно приділяти таку ж частку уваги, як граматиці і лексиці. ... Читати далі »
Просмотров: 679 | Добавил: Прес-центр | Дата: 19.03.2013


З нагоди завершення терміну перебування на посаді глави адміністрації Президента Почесний професор Маріупольського державного університету Георгіос Якову висловив щиру подяку Маріупольському державному університету та особисто ректору університету, професору Костянтину Балабанову за багаторічне успішне співробітництво, вигідне як для МДУ, так і для Уряду Республіки Кіпр.

Георгіос Якову висловив упевненість у подальшому продовженні дружби між МДУ та Республікою Кіпр, яку можна сміливо назвати історичною, а також подякував керівництву, викладачам і співробітникам університету за важливу і відповідальну працю на благо освіти і науки.

... Читати далі »
Просмотров: 594 | Добавил: Прес-центр | Дата: 18.03.2013дивитись відео

15 березня в Маріупольському державному університеті пройшла II Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Сучасний розвиток державотворення в Україні: проблеми теорії і практики». 

Організаторами конференції стали кафедри конституційного, адміністративного і міжнародного права і кафедра господарського, цивільного та трудового права економіко-правового факультету МДУ.

Проблематика конференції є надзвичайно актуальною, особливо сьогодні, коли в Україні інтенсивно розвиваються процеси реформування держа ... Читати далі »
Просмотров: 640 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.03.2013


13 березня 2013 року відбулися слухання комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України «Про стан та законодавче забезпечення фінансування наукової і науково-технічної діяльності», у яких взяла участь проректор з наукової роботи Маріупольського державного університету, професор Олена Булатова.

Під час слухань обговорювалася низка актуальних питань, зокрема: 

- зростаюча роль науки у розвитку економіки країни,
- бюджетне (базове та конкурсне) фінансування наукової сфери,
- фінансове забезпечення реалізації пріоритетних напрямів науки і техніки,
- створення сприятливих умов взаємодії бізнесу і науки,
- формування грантової системи фінансування наукових досліджень,
- збереження науко ... Читати далі »
Просмотров: 573 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.03.2013


12 березня в актовому залі МДУ відбулася звітно-виборча конференція студентів, які мешкають у гуртожитку університету. Головою студентської ради гуртожитку був обраний студент 1 курсу спеціальності «Правознавство» Юрій Давиденко.

14 березня новий склад студради дебютував веселим заходом – святкуванням Масниці, на яке були запрошені також викладачі разом із дітьми. Ввечері біля гуртожитку були організовані конкурси, масові хороводи, дегустація млинців з найрізноманітнішою начинкою, які наперебій пропонували всім дівчата в національних костюмах. Кожен поверх гуртожитку представив свої оригінальні страви, та незважаючи на оголошений конкурс, журі та ... Читати далі »
Просмотров: 573 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.03.2013


У рамках Декади студентської науки 14 березня 2013 року на факультеті іноземних мов проходив фонетичний конкурс серед студентів, які вивчають німецьку мову.

У даному заході традиційно беруть участь студенти спеціальності «Мова та література (німецька)» та «Мова та література (англійська)».

Ведучий конкурсу Віктор Дорменєв зазначив, що цього року вперше в даному заході виступали студенти, для яких німецька є третьою іноземною мовою.

У конкурсі читців віршів німецькою мовою лунали не лише твори класиків німецької літератури, але й поезія сучасних авторів.

За результатами оцінки конкурсу журі визначило переможців у наступних номінаціях:

Просмотров: 715 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.03.2013


У березні виповнюється 145 років від дня народження російського радянського письменника Максима ГОРЬКОГО.

В читальному залі №2 філологічного факультету з 10 березня відкрито виставку, присвячену творчості письменника.

Виставка працюватиме до кінця березня.
Просмотров: 496 | Добавил: Прес-центр | Дата: 14.03.2013


13 березня 2013 р. у рамках проведення Декади студентської науки на факультеті іноземних мов МДУ відбувся фонетичний конкурс англійської мови "Can you pronounce English well”.

У конкурсі взяли участь студенти-першокурсники спеціальностей «Мова та література (англійська)», «Мова та література (німецька)», «Переклад (англійська)».

Учасникам було запропоновано 4 види завдань: драматизація діалогу, імітація інтонаційних моделей, декламація вірша, повторення скоромовок. За результатами конкурсу 1 місце посів Касьянов Костянтин («Переклад (англійська)»), 2 місце – Александрова Анастасія («Мова та література (англійська)»), 3 місце – Тимофєєва Євгенія («Мова та література (німецька)»).

Глядачі та учасники фонетичног ... Читати далі »
Просмотров: 620 | Добавил: Прес-центр | Дата: 13.03.2013дивитись відео

12 березня в Маріупольському міському технологічному ліцеї пройшов майстер-клас з англійської мови для учнів 10-11 класів. Ініціаторами та організаторами майстер-класу виступили управління утворення Маріупольської міської ради та Маріупольський державний університет.

Заняття проводив старший викладач кафедри англійської мови та перекладу Маріупольського державного університету Сергій Романюк.

В рамках майстер-класу «Пісня на уроці англійської мови» школярам було запропоновано прослухати і переказати пісенну композицію, ... Читати далі »
Просмотров: 613 | Добавил: Прес-центр | Дата: 13.03.2013


Оголошено конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних ВНЗ та наукових установах за кордоном у 2013 році.

З метою підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, проведення авторських досліджень з використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду здійснення науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну, розширення наукових контактів із зарубіжними науковцями і відповідно до постанови Кабінету Мініст ... Читати далі »
Просмотров: 745 | Добавил: Прес-центр | Дата: 11.03.2013


Починаючи з 11 лютого 2013 року, триває звітна кампанія про підведення підсумків наукової та науково-технічної діяльності за 2012 рік вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та наукових установ, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

6 березня під головуванням директора департаменту наукової діяльності та ліцензування Олександра Якименка продовжила презентацію наукових здобутків друга група класичних університетів З-поміж них звітував і Маріупольський державний університет.

... Читати далі »
Просмотров: 604 | Добавил: Прес-центр | Дата: 11.03.2013

« 1 2 ... 205 206 207 208 209 ... 232 233 »