Головна » Архів матеріалів

За високу результативність наукової роботи та надзвичайну актуальність тематики наукових досліджень викладачам Маріупольського державного університету продовжено виплату стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Ярослава Дубенюк-Панайотопулу, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародної економіки та Анастасія Дегтеренко, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, отримують ці стипендії з 2011 року.

Ярослава Дубенюк-Панайотупулу.

... Читати далі »
Просмотров: 585 | Добавил: Прес-центр | Дата: 23.05.2013


23 травня 2013 на запрошення Ізраїльського освітньо-культурного центру Маріупольський державний університет відвідали Віктор Шнірельман, доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту етнології і антропології Російської академії наук та Аліна Полонська, викладач Російсько-американського навчально-наукового центру біблеїстики та іудаїки Російського державного гуманітарного університету.

Професор Шнірельман прочитав цикл лекцій студентам МДУ - майбутнім філологам, історикам, фахівцям у галузі міжнародних відносин - на тему «Історія антисемітизму».

Аліна Полонська провела кілька тематичних лекцій для студентів факультету іноземних мов на тему «Образ єврейки в європейській літературі».

Приїзд ... Читати далі »
Просмотров: 762 | Добавил: Прес-центр | Дата: 23.05.2013дивитись фото
дивитись відео


21 травня у Палаці металургів відбувся благодійний ювілейний звітний концерт ансамблю народного танцю «Промінь» Маріупольського державного університету. Цього року колективу виповнюється 5 років.

Колектив ансамблю привітали ректор МДУ, професор Костянтин Балабанов, заступник Маріупольського міського голови Тетяна Ломакіна, начальник управління культури і туризму Маріупольської міської ради Костянтин Т ... Читати далі »
Просмотров: 1008 | Добавил: Прес-центр | Дата: 22.05.2013


17 травня 2013 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця університетів як невід’ємна складова інноваційного розвитку вищої школи».  

Головна тема обговорення - напрями інтеграції українських вищих навчальних закладів у світовий освітній простір. Участь у заході взяли понад 200 учасників з України, а також 16 запрошених науковці з-за кордону. Вони – переважно ректори та проректори вишів – є представниками університетів Румунії, Словаччини, Австрії, Німеччини, Болгарії, Боснії та Герцеговини. Загалом конференцію відвідали вчені з 55 вищих навчальних закладів, у тому числі п ... Читати далі »
Просмотров: 639 | Добавил: Прес-центр | Дата: 20.05.2013


18 травня 2013 в Молодіжному студентському центрі "Бригантина" Донецького національного університету пройшов I День студентських театрів регіону, проведений з ініціативи кафедри російської мови філологічного факультету ДонНУ.

Учасниками театрального марафону стали:
1. Театральна студія кафедри російської філології та перекладу МДУ "Антракт". Головний режисер - О. Педченко.
2. Студія філологічного факультету ДонНУ "Змовники". Головний режисер - Є. Сокрута.
3. Студія філологічного факультету ДонНУ під керівництвом С. Шаталової.
4. Студія філологічного факультету під керівництвом Л. Похожалової і Н. Смикалової.

День почався виставою "Банан" за п'єсою Славомира Мрожека «Вдови» студії «Антракт» МДУ. У виставі бул ... Читати далі »
Просмотров: 588 | Добавил: Прес-центр | Дата: 20.05.2013


дивитись фото

18 травня у Театральному сквері відбулося святкування Дня Європи в Україні. Організатором заходу у Маріуполі виступило всеукраїнське об'єднання «Ліга політологів-міжнародників «ДИПКОРПУС» за підтримки відділу у справах сім'ї та молоді Маріупольської міської ради та Маріупольського державного університету.

У святкуванні взяли участь ректор МДУ, професор, Почесний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов, заступник Маріупольського міського голови Тетяна Ломакіна, начальник відділу у справах сім'ї та молоді Маріупольсь ... Читати далі »
Просмотров: 705 | Добавил: Прес-центр | Дата: 18.05.2013


17 травня 2013 на базі МДУ відбулася презентація кращих творчих робіт школярів в рамках другого міського конкурсу «Мій Маріуполь: реалії та перспективи економічного розвитку».

За підсумками 2 етапу було визначено 7 кращих творчих шкільних робіт, присвячених актуальним питанням розвитку економіки м. Маріуполя:
- «Зелене місто» (Хаджинова Світлана, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15)
- «Створення бізнес-школи в м. Маріуполі» (Добровольська Олена, Спец. Школа № 5)
- «Використання енергії вітру як один з факторів покращення роботи житлово-комунального х ... Читати далі »
Просмотров: 692 | Добавил: Прес-центр | Дата: 17.05.2013


17 травня 2013 року Ліга політологів-міжнародників «ДИПКОРПУС», за активного сприяння Маріупольського державного університету, провела інтелектуальний турнір "Олімпіада "Кращий експерт".

До участі були запрошені учні 9-11 класів маріупольських шкіл та ліцеїв.

Олімпіада складається з двох рівнів: тестових завдань закритого типу та двох запитань, які потребують розгорнутої відповіді: один має продемонструвати вміння працювати з картою, а інший креативність мислення учасників.

Нагородження переможців відбудеться під час урочистих заходів у Наметовому містечку, яке розташовуватиметься в Театральному сквері 18 травня 2013 року.


... Читати далі »
Просмотров: 566 | Добавил: Прес-центр | Дата: 17.05.2013дивитись відео

17 травня в Маріупольському державному університеті відбувся урочистий прийом ректора з нагоди Дня науки. У ньому взяли участь викладачі, які захистили кандидатські дисертації в 2012/2013 навчальному році, та студенти-переможці всеукраїнських олімпіад, конкурсів, наукових робіт та інших творчих проектів (професійне свято працівників науки відзначається в третю суботу травня згідно з Указом Президента України № 145/97 від 14 лютого 1997 року).

З наступаючим святом своїх колег привітав ректор МДУ, член-кореспондент Національної академії педагогіч ... Читати далі »
Просмотров: 649 | Добавил: Прес-центр | Дата: 17.05.2013


16 травня на факультеті іноземних мов МДУ відбулось навчально-виховне ток-шоу на тему «Чи легко бути молодим», в якому взяли участь студенти І-ІІ курсів спеціальностей «Мова та література (англійська)», «Мова та література (німецька)», учні ЗОШ №29 та технічного ліцею.

Захід було організовано заступником декана факультету іноземних мов Максимом Стьопіним за підтримки викладача ЗОШ №29 Євгенії Ковтун.

Протягом двох годин учасники заходу обговорювали актуальні проблеми молоді в Україні та, зокрема, в Маріуполі. Серед найбільш важливих проблем були поставлені проблеми працевлаштування молоді та проблеми соціальної адаптації.

Ток-шоу пройшло у форматі розширеної прес-конференції, учасниками були обр ... Читати далі »
Просмотров: 581 | Добавил: Прес-центр | Дата: 16.05.2013


Квітень 2013 став дуже успішним для філологічного факультету МДУ: відбулися нагородження студентів факультету, які відстоювали честь вузу на Міжнародних конкурсах «Здоровим бути вигідно» та «Золотий компас», а також на Всеукраїнському фестивалі «Студентський мікс».

5 квітня були підведені підсумки другого Всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів «Здоровим буті вигідно». Той факт, що це дійсно вигідно, доводили журналісти з усіх куточків України, які зібрались на церемонію нагородження переможців у Києві. У числі лауреатів також були відзначені студенти 4 курсу спеціальності «Журналістика» Маріупольського державного університету Ганна Козел, Юлія Мірошниченко, Марина Бачуріна, Віктор Палажченко, Ніна Сусол і ... Читати далі »
Просмотров: 565 | Добавил: Прес-центр | Дата: 15.05.2013дивитись відео

13 травня на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету в рамках співпраці МДУ і Маріупольського міського ліцею відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Екологічні проблеми водних ресурсів України та Німеччини: досвід, проблеми, перспективи».

У конференції взяли участь учні та педагоги Маріупольського міського ліцею, гімназії ім. Олександра фон Гумбольдта (м. Віттмунд, Німеччина), студенти спеціальностей «Екологія, охорона навколишнього середовища та ... Читати далі »
Просмотров: 696 | Добавил: Прес-центр | Дата: 14.05.2013

« 1 2 ... 214 215 216 217 218 ... 246 247 »