Головна » 2020 » Листопад » 13 » «Ми були разом як одна велика сім'я»: студентки МДУ пройшли стажування на базі готельно-ресторанних комплексів Італії
13:10
«Ми були разом як одна велика сім'я»: студентки МДУ пройшли стажування на базі готельно-ресторанних комплексів Італії

Протягом трьох місяців студентки Маріупольського державного університету проходили стажування на базі готельно-ресторанних комплексів Італії. Міжнародна виробнича практика відбулася завдяки підписаній у березні двосторонній угоді про партнерство між МДУ та Асоціацією U.C.M. – Italy «Середземноморський союз шеф-кухарів – Italy».  

Стажування об’єднало молодь із різних куточків України з метою розвитку професійних навичок, вивчення культури Італії та покращення рівня володіння італійською мовою. Від МДУ до країни Південної Європи вирушили студентки Ганна Стоцька (спеціальність «Туризм»), Юлія Бодалова (спеціальність «Менеджмент») та Олена Івлєва (спеціальність «Переклад (італійська)»). 


Дівчата проходили виробничу практику у регіоні Апулія, провінції Фоджа, яка на карті є «шпорою» італійського чобітка. Олена працювала у готелі курортного містечка В’єсте, Ганна та Юлія – у готелі на березі Адріатичного моря, яке омиває береги міста Пескічі.  


Під час стажування студентки спілкувалися з відвідувачами готелів, готували національні страви на кухні ресторанів, знайомилися з місцевим колоритом. Для кращої мовної адаптації в чужій країні перед поїздкою дівчата пройшли онлайн-курси з вивчення італійської. Проте саме спілкування з носіями мови сприяло розвитку комунікативних навиків і подоланню мовного бар’єру. 
 

Я потрапила до колективу, який сподобався мені з перших хвилин. Загальна атмосфера свята, музики і танців не давали шансу на смуток. Кришталево чисте море у десяти кроках від будинку та яскраве сонце налаштували на позитив. І ось через тиждень я розуміла італійську та намагалася ясно висловлюватися, а через місяць вільно володіла нею на робочому місці і трохи в звичайному житті,


– Ганна Стоцька. 


Завдяки більш майстерному володінню мовою Олену Івлєву зробили головною серед практикантів із України. Також студентці МДУ довірили виконання складніших завдань, а після першого місяця стажування підвищили стипендію. 
 

Так як моя спеціальність пов’язана з вивченням італійської на професійному рівні, під час стажування я отримала величезний досвід використання мови, зокрема покращила теоретичні та практичні знання. Крім того, вирішення найрізноманітніших задач посприяло розвитку комунікативних навичок і покращенню розмовної італійської,


–  Олена Івлєва. 


У вільний від роботи час дівчата гуляли старими вулочками італійських міст і набережною Адріатичного моря, знайомилися з місцевими пам’ятками культури та гастрономічними традиціями.  
 

Я спробувала багато для нас зовсім незвичайних продуктів, наприклад, плоди кактуса і чорний трюфель. А смачне італійське морозиво – джелато – віднині назавжди у моєму серці! Джелатерії приваблювали нас різноманітністю асортименту та ніжністю смаків, а неймовірної краси краєвиди італійських міст ще більше розігрівали апетит,


– Ганна Стоцька. 


Міжнародні стажування корисні не тільки розширенням світогляду, а й кола знайомств. За декілька місяців проведених разом люди з різних куточків світу стають однією дружною сім’єю. 
 

За час практики ми відсвяткували три дня народження. І не важливо, хто був іменинником – метрдотель, дівчина з України, кухар-італієць – ми завжди влаштовували свято і вітали людину всім колективом. Ми були разом як одна велика сім'я. Всі настільки прив'язалися один до одного, що під час від’їзду прощання не обійшлося без сліз. Коли ви бачите людину більше 10 годин на день, разом працюєте, обідаєте, проводите вільний час, радієте та сумуйте, то вже не зможете забути один одного,


–  Олена Івлєва. 


Завдяки бажанню вчитися новому та вмінню застосовувати набуті знання на практиці, студентки Маріупольського університету отримали позитивні відгуки про свою роботу, а також сертифікати від організаторів стажування. 

 

Читайте такожСтудент МДУ Сергій Рашевський успішно завершив дистанційний курс навчання в італійському університеті

Переглядів: 220 | Додав: Press