Головна » 2018 » Липень » 12 » Студенти МДУ пройшли археологічну практику у закарпатському замку Сент-Міклош
13:35
Студенти МДУ пройшли археологічну практику у закарпатському замку Сент-Міклош

З 25 червня по 7 липня студенти Маріупольського державного університету брали участь у міжнародному волонтерському проекті з відновлення закарпатського замку Сент-Міклош, який внесено до Національного реєстру національної культурної спадщини.

Замок є пам'ятником архітектури XIV-XIX ст. У різний час він належав угорській княгині Ілоні Зріні, трансільванському князю Ференца Ракоці, представникам німецько-австрійського графського роду Шенборнів. З 2001 року орендар замку, український художник, композитор і меценат Йосип Бартош займається його реставрацією й організацією досліджень на території комплексу.


У проекті взяли участь першокурсники-історики та випускники університету на чолі з керівником археологічної експедиції МДУ В'ячеславом Забавіним майбутні історики познайомилися з етапами роботи експедиції та закріпили отримані знання на практиці. 


Хлопці та дівчата гармонійно поєднували роботу на розкопках замка Сент-Міклош, знайомство із заповідною природою Закарпаття та відпочинок. Під час практики студенти відвідали Одесу, Львів, Ужгород, Мукачево, селище Міжгір'я. 


Замок Сент-Міклош третій рік поспіль є центром волонтерства на Закарпатті. Влітку у Чинадієво збирається молодь з різних куточків України для того, аби досліджувати й відновляти унікальну середньовічну будівлю.


Читайте також: Студенти МДУ організували квест і кінопоказ у рамках фестивалю «Street Food Mariupol»

Переглядів: 497 | Додав: Press