Головна » 2018 » Березень » 28 » «Безкінечна подорож, або Енеїда»: Юрій Андрухович презентував нове бачення поеми Котляревського на сцені МДУ
19:25
«Безкінечна подорож, або Енеїда»: Юрій Андрухович презентував нове бачення поеми Котляревського на сцені МДУ

28 березня у Маріупольському державному університеті відбулася презентація мистецького проекту «Безкінечна подорож, або Енеїда», реалізованого у формі мультимедійного колажу з літератури, музики, фото, відео, живопису та анімації.

Новий погляд на поему Котляревського представив відомий український поет і прозаїк Юрій Андрухович, який продекламував уривки з твору, власні вірші і фрагменти есеїв, які резонують з поемою. Візуалізацію на основі фото сучасної Полтави, ілюстрацій «Енеїди» різних років, зображень Дідони й Енея у ренесансному та бароковому живописі та авторської анімації забезпечує режисерка проекту Ольга Михайлюк разом з VJ group CUBE. Аудіосупроводом вистави займаються українські музиканти Марк Токар і Віктор Новожилов. Культурний захід організований у рамках проекту «Зміцнення громадської довіри», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Творча група нової «Енеїди» працює майже рік. Вперше виставу презентували на відкритті «Книжкового Арсеналу» у Києві – з нагоди 175-річчя повного видання поеми Івана Котляревського. Відтоді колаж доповнюється й удосконалюється – з’являється новий текст, новий герой, нова музика. Наразі тривалість вистави збільшилася на 15-20 хвилин порівняно із початковим варіантом.

Як зауважила Ольга Михайлюк, «Безкінечна подорож, або Енеїда» є платформою для експериментів і новим простором для проведення наукових пошуків. Юрій Андрухович додав, що колаж міститить елементи лекції за темою творчості Котляревського, тож він буде цікавий не лише учнівській і студентській молоді, а й педагогам, які віднайдуть новий погляд на поему.

На сьогодні нову «Енеїду» вже побачили жителі Києва, Івано-Франківська, Харкова, Старобільська, Сєвєродонецька, Бахмута, Слов’янська і Маріуполя. Якщо формат вистави буде близьким і цікавим глядачам, то наступним кроком може стати звернення до тексту і відеоверсії проекту, які організатори планують розмістити на каналі агенції «АртПоле» найближчим часом.

Читайте також: Конференція Міжнародної ради книг для молоді (Греція)

Переглядів: 318 | Додав: Прес-центр