Головна » 2017 » Лютий » 17 » Делегація з Литовської Республіки зустрілася з керівництвом і студентами МДУ
19:24
Делегація з Литовської Республіки зустрілася з керівництвом і студентами МДУ

17 лютого Маріупольський державний університет відвідала делегація з Литовської Республіки. Посол Литовської Республіки в Україні Маріус Януконіс, депутат Сейму Литовської Республіки (Прем'єр-міністр Литви 2008-2012) Андрюс Кубілюс, депутат Сейму Литовської Республіки Габріелюс Ландсбергіс, політолог Альвідас Медалінскас в супроводі народного депутата України Ігоря Артюшенка прибули у МДУ, щоб обговорити з керівництвом вузу питання співпраці в галузі освіти, науки і культури, а також зустрітися зі студентами.


Оглядову екскурсію по університету провів ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов. Він познайомив гостей з результатами успішної міжнародної діяльності університету: Інформаційним центром ЄС, Інститутом українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень, бібліотекою елліністичних студій імені Константіноса Левендіс, Італійським культурним центром. Також гості відвідали Музей історії та археології МДУ, відкритий до ювілею вузу.
В останні роки Маріупольський держуніверситет постійно знаходиться в полі зору зарубіжних дипломатів, що дозволяє організовувати візити найвищого рівня. До слова, університет вже неодноразово зустрічав гостей з Литви. У 2016 році МДУ приймав у своїх стінах Міністра закордонних справ Литовської Республіки Лінаса Антанаса Лінкявічус. Міністр виступив перед викладачами і студентами, відповівши на питання про євроінтеграцію України і подальшої підтримки нашої країни.


У квітні 2016 року у базі Маріупольського державного університету відбувся освітній семінар в рамках Днів євроатлантичної безпеки в Україні, організатором якого виступило Посольство Литви та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.


Також в гостях у МДУ побували представники Союзу стрільців Литви (добровільна громадська організація цивільної самооборони) Егідіюс Кабашінскас, Милда Гоштаутайтес і Жидрунас Марцинкявічюс. Відповідаючи на запитання студентів, литовські гості розповіли, як проводити патріотичну роботу в умовах складного економічного становища, якими методами можна побороти корупцію в органах влади, як Союз стрільців протистоїть проросійським активістам в Литві.
Приємною несподіванкою стала зустріч з делегацією з Литовської Республіки для студентів МДУ. Зарубіжні гості розповіли про конкретні проекти Литви, націлених на підтримку України і українського народу, а також поділилися досвідом проведення економічних реформ, після чого відповіли на запитання студентів.

Переглядів: 1017 | Додав: Прес-центр