Головна » 2014 » Жовтень » 8 » День юриста на економіко-правовому факультеті МДУ
15:40
День юриста на економіко-правовому факультеті МДУ

8 жовтня на економіко-правовому факультеті Маріупольського державного університету пройшов святковий захід, присвячений Дню юриста.

На сьогоднішній день в Маріупольському державному університеті навчається більше 600 майбутніх правознавців, на двох випускаючих кафедрах - конституційного, адміністративного та міжнародного права; господарського, цивільного та трудового права -науково-дослідною діяльністю займаються 36 викладачів, в тому числі 18 кандидатів і 9 докторів наук.

З професійним святом студентів спеціальності «Правознавство» та викладачів вузу привітав перший проректор МДУ, професор Юрій Чентуков, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, громадських організацій міста та області.

З вітальним словом до присутніх звернулися голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута і Маріупольський міський голова Юрій Хотлубей. Відзначивши багаторічну самовіддану працю та вагомий внесок викладачів МДУ у реалізацію державної правової політики та забезпечення високого рівня підготовки фахівців у галузі правознавства, керівники міста та області перейшли до вшанування кращих з них.

Почесною грамотою Донецької облдержадміністрації нагороджена декан економіко-правового факультету МДУ, професор Людмила Ніколенко. Подяками Донецької обладміністрації було відзначено доцента кафедри господарського, цивільного та трудового права Наталю Іванюту, викладачів кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права МДУ: професора Борису Свірського і старшого викладача Аліну Надежденко; подяками Маріупольського міського голови - доцентів кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Ірину Гоша і Євгенія Годованика, старшого викладача кафедри господарського, цивільного та трудового права Світлану Василенко.

День юриста в МДУ пройшов в теплій, довірливій атмосфері, що сприяло побудові живого діалогу між молоддю, викладачами вищого навчального закладу та керівниками державних структур та громадських організацій. В ході зустрічі учасники обговорили питання, що стосуються вдосконалення українського законодавства, зокрема нормативно-правового забезпечення децентралізації влади, розширення повноважень органів місцевого самоврядування, процесу люстрації.

Своє бачення ситуації озвучили прокурор Донецької області Микола Франтовський; голова апеляційного суду Донецької області в м. Маріуполі Лариса Песоцька; прокурор міста Маріуполя Сергій Завалько; голова Маріупольської міської колегії адвокатів Геннадій Конишев; начальник Маріупольського міського управління юстиції Олександр Богомолов.

Науковий погляд на проблему представив доцент кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права МДУ Євген Черних.

Студенти також проявили інтерес до цієї злободенної теми. Вони активно ставили питання, що стосуються, зокрема, особливостей формування місцевих бюджетів та побудови системи управління місцевими фінансами, а також наслідків створення муніципальної (народної) міліції, що передбачено Законом України «Про особливості здійснення місцевого самоврядування в деяких регіонах Донецької області».

  

Переглядів: 600 | Додав: Прес-центр