Головна » 2016 » Вересень » 20 » Держсекретар МЗС Швейцарії Ів Россьє виступив перед студентами Маріупольського державного університету
17:46
Держсекретар МЗС Швейцарії Ів Россьє виступив перед студентами Маріупольського державного університету

20 вересня Маріупольський державний університет відвідали високі гості зі Швейцарії. До складу представницької делегації, яку очолив Державний секретар Міністерства закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ів Россьє, також увійшли Посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер, регіональний координатор Управління Європи, Центральної Азії, Ради Європи та ОБСЄ Міністерства закордонних справ Швейцарії Джонас Грец, програмний координатор Управління людської безпеки МЗС Швейцарії Клаудіо Хабіхт та інші.  Супроводжував делегацію заступник Міністра – керівник апарату Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко.

Це перший в історії МДУ візит швейцарської делегації. В університеті зарубіжним гостям провели оглядову екскурсію, після чого в актовій залі відбулася зустріч із колективом викладачів, співробітників та студентів.

 

Звернувшись до присутніх, Держсекретар МЗС Швейцарії Ів Россьє прочитав коротку лекцію, нагадавши про досвід Швейцарії у подоланні громадських протирічь всередині країни. Студенти уважно слухали швейцарського дипломата і ставили питання англійської мовою. Цікавилися зокрема особливостями політичного устрою та системи освіти Швейцарії, а також яку допомогу європейська країна надає Донеччині та Україні, і чи планує вона інвестувати у відновлення та розвиток інфраструктури Східного регіону.

 

Знаменною подією зустрічі стало вручення Костянтину Балабанову консульської екзекватури – дозволу Міністерства закордонних справ України на підвищення його дипломатичного статусу з Почесного консула до Почесного Генерального консула Республіки Кіпр у Маріуполі. Екзекватуру, підписану Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, Костянтину Балабанову вручив заступник Міністра – керівник апарату МЗС України Вадим Пристайко. Документ про підвищення статусу консульської установи, яку очолює Костянтин Балабанов, підписав Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс.

Даний статус є найвищим дипломатичним статусом, який може бути присвоєний громадянинові України. В Україні працює 101 почесне консульство, і лише 3 з них мають статус Почесного Генерального консульства. Таким чином, керівництво Кіпру відзначило вагомий внесок Костянтина Балабанова у розвиток українсько-кіпрських відносин, зміцнення дружби і співпраці між українським та кіпрським народами.

Читайте також: МДУ підписав договір про співпрацю з Ґете-Інститутом

 

Переглядів: 402 | Додав: Прес-центр