Головна » 2017 » Квітень » 20 » Директор Фонду «Анастасіос Г. Левендіс» Хараламбос Бакірдзіс - Почесний професор МДУ
16:30
Директор Фонду «Анастасіос Г. Левендіс» Хараламбос Бакірдзіс - Почесний професор МДУ

20 квітня у Маріупольському державному університеті відбулася урочисте присвоєння звання Почесного професора МДУ директору Фонду «Анастасіос Г. Левендіс», професору Хараламбос Бакірдзісу. Візит зарубіжного гостя був приурочений до проведення II туру Всеукраїнської студентської олімпіади з новогрецької мови та літератури, яка традиційно проходить на базі Маріупольського держуніверситету під егідою Міністерства освіти і науки України.

У МДУ доброго друга університету тепло привітав ректор МДУ, член-кореспондент НАПН України, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі, професор Костянтин Балабанов. Традиційно хлібом-сіллю кіпрського гостя зустріли студенти, які привітали його грецькою мовою.

Перебуваючи в університеті, професор Бакірдзіс насамперед відвідав факультет грецької філології, де взяв участь у відкритті Всеукраїнської студентської олімпіади. На відкритті олімпіади з вітальним словом до учасників звернулися директор департаменту освіти Маріупольської міської ради Світлана Добровольська, керівник Координаційного офісу з питань освіти при Генеральному консульстві Греції в Маріуполі Хриса Тамісоглу, завідуюча відділом освіти ФГТУ Олена Добра, голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні.

Особливий інтерес у гостя викликала бібліотека елліністичних студій імені Константіноса Левендіс, яка була створена і регулярно поповнюється завдяки підтримці Фонду «Анастасіос Г. Левендіс», а також Музей історії та археології МДУ, відкритий до Ювілею вузу.

 

Хараламбос Бакірдзіс - доктор наук, професор Салонікської університету, засновник і директор Центру сучасної археології, директор Грецької археологічної комісії в Пафосі (Кіпр). Професор Бакірдзіс є редактором великої кількості публікацій, виступав з лекціями в провідних університетах Європи та США, проводив археологічні виставки по всьому світу, має багатий досвід ведення розкопок і реставрацій пам'яток візантійського та раннього османського періодів, а також візантійських фресок і мозаїк.

Маріупольський державний університет і Фонд «Анастасіос Г. Левендіс» пов'язують багаторічні партнерські і дружні відносини. Фонд робить вагомий внесок у зміцнення матеріально-технічної на науково-методичної бази університету, а також надає активну допомогу у популяризації грецької мови і культури в Україні.

З нагоди візиту директора Фонду «Анастасіос. Г. Левендіс» в актовій залі Маріупольського держуніверситету відбулися урочисті збори членів Вченої ради, викладачів та студентів, на яких відомому кіпрському історику, археологу і доброму другові університету Хараламбосу Бакірдзісу було присвоєно звання Почесного професора МДУ. Вручення мантії та диплому Почесного професора провів ректор Костянтин Балабанов.

Також на зборах колективу відбулося нагородження переможців II туру ΧVІ Всеукраїнської студентської олімпіади з новогрецької мови та літератури. В олімпіаді взяли участь студенти провідних вузів України: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Таврійського національного університету (м. Київ) та Маріупольського держуніверситету. Завдання олімпіади передбачали аудіювання, тестові завдання та перевірку усного мовлення.

 

Переможцям олімпіади вручили дипломи I, II, III ступенів та подарунки від організаторів - набори навчальної та художньої літератури новогрецькою мовою. Кращим знавцям грецької мови і літератури директор Фонду «Анастасіос Г. Левендіс» Хараламбос Бакірдзіс вручив стипендії. Також у церемонії нагородження переможців олімпіади взяла участь голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджі, яка вручила їм стипендії імені Пантелеймона Бумбураса. Переможцем Всеукраїнської студентської олімпіади з новогрецької мови та літератури стала студентка Маріупольського держуніверситету Валерія Зубочек, друге місце посіла Олена Краснокутська (Київський національний лінгвістичний університет), третє - Марина Костенюк (КНУ імені Тараса Шевченка). 

Читайте також: Відкриття виставки «Життя та творчість Григоріоса Ксенопулоса»

Переглядів: 1163 | Додав: Прес-центр