Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Середа, 24.01.2018, 03:28
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал
 • Головна » 2017 » Лютий » 13 » Дистанційна лекція грецького професора для студентів МДУ
  11:14
  Дистанційна лекція грецького професора для студентів МДУ

  10 лютого для студентів спеціальностей «Переклад (новогрецька)» і «Мова та література (новогрецька)» Маріупольського державного університету в межах дисципліни «Термінологія новогрецької мови» професор Університету Фракії ім. Демокрита п. Панайотіс Крімпас дистанційно прочитав скайп-лекцію за темою «Інституції з питань термінології та їх мережі в Греції та Європейському Союзі».

  Професор П. Крімпас є автором багатьох наукових публікацій з питань перекладу та термінології; співпрацював із такими університетами, як Афінський національний університет імені Каподістрії (Греція), Салонікський університет імені Аристотеля (Греція), Університет Таллінна (Естонія), Західний університет Тімішоари (Румунія), Університет Їлдіз (Турція), а також Генеральним управлінням з питань перекладу Європейської комісії, виконував обов’язки наукового консультанта грецьких державних служб, має багатолітній досвід адвокатської практики і перекладацької діяльності в галузі юриспруденції.

  Протягом лекції для студентів, що вивчають новогрецьку мову, паном П. Крімпасом було висвітлено такі основні питання: базові поняття термінології, інституції з питань термінології Європейського Союзу, сучасні організації, що опікуються термінологією в Греції. Професор зауважив на особливостях перекладу юридичної термінології, у тому числі безеквівалентної лексики, критеріях якості перекладу, охарактеризував принципи укладання термінів, запропонував план аналізу термінологічної одиниці. Було наведено інформацію про європейські та грецькі національні стандарти в галузі термінології.

  Пан П. Крімпас надав електронні адреси грецьких організацій з питань термінології, а також подарував у фонд кафедри грецької філології та перекладу монографію «Юридична мова, юридична термінологія. Теорія та практика», яку він написав у співпраці із п. К. Валеондісом, головою Грецького термінологічного товариства ЕΛЕТО.

  Протягом лекції студенти ставили запитання щодо бібліографії стосовно грецької військової, політичної та медичної термінології. Отримана інформація буде використана при написанні кваліфікаційних магістерських робот. Професор П. Крімпас наголосив на подальшій співпраці та висловив побажання відвідати МДУ.

  Ознайомитися із презентацією, яка супроводжувала лекцію можна тут

  Читайте також: У МДУ пройшов майстер-клас режисера-постановника Анжеліки Добрунової

  Переглядів: 365 | Додав: Прес-центр


  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Лютий 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com