Головна » 2018 » Травень » 27 » Дні української мови та культури у місті Комотині (Греція): науковці МДУ познайомили міжнародну спільноту з Україною та Маріуполем
13:21
Дні української мови та культури у місті Комотині (Греція): науковці МДУ познайомили міжнародну спільноту з Україною та Маріуполем

З 25 по 27 травня на базі Фракійського університету імені Демокріта у грецькому місті Комотині проходили Дні української мови та культури, організовані за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці та Консульства України в Салоніках. Культурний захід був приурочений до міжнародної конференції, яка проходила за участі вчених Маріупольського державного університету. Саме вони розповідали міжнародній спільноті про Україну, її історію та культуру.

Урочисте відкриття Днів української мови та культури відвідали науковці з Греції, Франції, Кіпру, Канади, Румунії, Туреччини, Болгарії, Албанії, які брали участь у конференції, а також представники місцевої громадськості.

 

На початку заходу прозвучали гімни України та Греції, а на сцені були встановлені прапори обох країн. Потім присутнім продемонстрували фільм, який познайомив їх з Україною, Маріуполем та МДУ. 

 

Фільм підготувала делегація Маріупольського держуніверситету, яка прибула до Греції. Особливу увагу у ньому приділили євроінтеграційному руху України та Маріуполя, а також ролі МДУ у цьому процесі, яку відзначив Президент України Петро Порошенко за підсумками візиту до вишу. Він підкреслив: «МДУ давно і цілеспрямовано працює над підвищенням іміджу Маріуполя та України за кордоном, активно підтримуючи євроінтеграційні прагнення Української держави».

 

Програма Днів української мови та культури включала зустрічі з представниками міжнародної спільноти, під час яких ректор МДУ Костянтин Балабанов і науковці університету розповідали про сучасну ситуацію в Україні та впровадження реформ, націлених на активізацію європейського інтеграційного руху держави. Окремою темою для обговорення були багатовікові дружні відносини та культурні зв'язки між народами України та Греції.

 

Читайте також: У МДУ відсвяткували Всесвітній день вишиванки (ВІДЕО)

Переглядів: 963 | Додав: Прес-центр