Головна » 2018 » Жовтень » 3 » Доцент МДУ Олександр Черепченко взяв участь у конференції Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні
10:29
Доцент МДУ Олександр Черепченко взяв участь у конференції Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні

Доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Маріупольського державного університету Олександр Черепченко взяв участь в Академічній конференції, організованій Міжнародним комітетом Червоного Хреста в Україні.

Захід проходив 26-27 вересня у Львові. Вчені та практики обговорювали тему «Сучасні виклики застосування міжнародного гуманітарного права в збройних конфліктах».

26 вересня учасники конференції поспілкувалися з експертами МКЧХ на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Розглядалися передові практики захисту цивільних осіб і критично важливих об’єктів інфраструктури під час ведення бойових дій у густонаселених районах і населених пунктах. На відкритті заходу присутніх привітав заступник Голови делегації МКЧХ в Україні Роже Баптіст Руффі.


Олександр Черепченко був єдиним представником Донеччини і до того ж учасником бойових дій на Донбасі. У 2015 році після обстрілу мікрорайону «Східний» він, маючи досвід строкової служби в українській армії, добровольцем вступив до 27-ї реактивно-артилерійської бригади Сухопутних військ ЗСУ. У 2016 році був демобілізований до першої хвилі призову до частини і повернувся до науково-педагогічної роботи в університеті. 


Під час обговорення доповідей Олександр Черепченко акцентував увагу на конкретних ситуаціях, які свідчать про суттєві прогалини у вітчизняному і міжнародному законодавстві,  що регламентує правила поводження з учасниками і жертвами збройних конфліктів. Більшість із його зауважень були враховані при складанні резолюції, яку учасники прийняли по завершенні першого дня конференції.


Резолюція містить основні ідеї, розробки та потенційні ініціативи учасників конференції, націлені на подальше сприяння поширенню та інтеграції міжнародного гуманітарного права в Україні. Обговорення цього документу продовжилося 27 вересня на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Свою думку з приводу запропонованих тез висловили офіцери з Афганістану, Німеччини, Іраку, Лівану, Нігерії, Філіппін, Сполученого Королівства та України. 


Читайте також: У МДУ обговорили актуальні проблеми міжкультурної комунікації та перекладу

Переглядів: 166 | Додав: Press