Головна » 2018 » Січень » 31 » Доцент МДУ Світлана Арабаджи є тренеркою програми «Демократична школа»
18:46
Доцент МДУ Світлана Арабаджи є тренеркою програми «Демократична школа»

30 січня з нагоди початку програми «Демократична школа: підтримка освітніх реформ в Україні» (2018-2021) у Києві відбулася конференція, на яку були запрошені представники Міністерства освіти і науки України, директори шкіл-учасниць і їх тренери, експерти, представники преси. Одним із тренерів проекту, які взяли участь у конференції, була доцент кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Світлана Арабаджи. Вона вже другий рік є учасницею програми і наставницею шістьох шкіл з Одеської, Херсонської, Вінницької, Харківської та Дніпропетровської областей. 

Програма «Демократична школа» організована Європейським Центром ім. Вергеланда за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Радою Європи, Центром освітніх ініціатив та ІСАР «Єднання». Програма покликана підтримувати новаторства, викладені у концепції «Нова українська школа» та Законі України «Про освіту» (2017), допомагаючи демократизації освітнього середовища та розвитку наскрізної громадянської компетентності.

З вітальним словом до присутніх на конференції звернулися Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Посол Норвегії в Україні Уле Т. Горпестад і виконавчий директор Європейського центру ім. Вергеланда (Норвегія) Ана Перона-Ф’єльдстад. Вони відзначили важливість реалізації програми в умовах децентралізації управління освітою та розширення автономії шкіл, а також підкреслили актуальність створення онлайн-ресурсів з розвитку демократичних компетентностей.

Напередодні початку програми, 26-29 січня, Світлана Арабаджи проводила тренінг для шкільних команд з освіти для демократичного громадянства і прав людини. Тренінг мав на меті сформувати у директорів, вчителів, батьків і представників громади розуміння про те, що таке демократична школа, ознайомити учасників із матеріалами Ради Європи у сфері освіти для демократичного громадянства і з прав людини, напрацювати бачення можливих демократичних змін на основі принципів, викладених у Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.

Читайте також: Доцент МДУ Сергій Пахоменко прочитав лекцію в Академії військового мистецтва (Польща)

Переглядів: 293 | Додав: Прес-центр