Головна » 2018 » Серпень » 1 » Доцент МДУ Світлана Арабаджи взяла участь у міжнародному форумі у Швейцарії
18:01
Доцент МДУ Світлана Арабаджи взяла участь у міжнародному форумі у Швейцарії

Наприкінці липня доцент кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Світлана Арабаджи взяла участь у масштабному форумі «Незавершені справи Європи (Addressing Europe’s Unfinished Business)», покликаному надихати й об’єднувати людей, групи та організації з метою створення справедливого, стійкого та мирного світу, побудови мостів через культурні, соціальні й етнічні відмінності.

Форум проходив у конференц-центрі Caux Palace у швейцарському місті Ко і зібрав близько 200 учених, представників громадянського суспільства, уряду, бізнесу та ЗМІ з усіх континентів.

Доцент Маріупольського держуніверситету прибула у складі української делегації та разом із командою МГО «Основи свободи» презентувала міжнародній спільноті молодіжний проект «Історія починається в родині». 

Світлана Арабаджи є фасилітатором проекту, а його організаторами виступають Міжнародна громадська організація «Основи свободи», Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі та Фундація Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен. 

У рамках проекту протягом липня 2017 року – березня 2018 року студенти-історики МДУ мали можливість відвідати Львів, Освенцим, Краків (Польща), Ганновер та Олдау (Німеччина). Зустрічі, які проходили у цих містах, були спрямовані на знайомство з подіями Другої світової війни у трьох країнах крізь призму родинних спогадів, а також на усвідомлення уроків минулого для побудови моделі кращого майбутнього.

За словами Світлани Арабаджи, проект викликав неабиякий інтерес в учасників Caux Forum, що підкріпило намір організаторів продовжувати цю роботу.

Програма форуму включала низку тренінгів і дискусій. Присутні розглянули й обговорили різні підходи до побудови миру і соціальної згуртованості, познайомившись із проектами, які реалізують організації по всьому світу. По завершенні форуму всі учасники отримали сертифікати.


Читайте також: МДУ приєднався до Мережі університетів Чорноморського регіону

Переглядів: 240 | Додав: Прес-центр