Головна » 2018 » Листопад » 8 » Доцент МДУ Світлана Арабаджи відвідала Кіпр за програмою молодіжного обміну
17:24
Доцент МДУ Світлана Арабаджи відвідала Кіпр за програмою молодіжного обміну

Доцент кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Світлана Арабаджи взяла участь у міжнародному молодіжному обміні «WWWith.E+Games.welCOMe/inclusion», який проходив з 11 по 20 жовтня у місті Паралімні (Республіка Кіпр). 

Проект ініційований організацією «NECI Cyprus» і реалізований за підтримки програми Європейської комісії «Еразмус+». Він об'єднав активну молодь з України, Кіпру, Вірменії, Румунії, Болгарії та Сербії.


Від України у проекті взяла участь команда з 6 осіб. Світлана Арабаджи виступила у якості груп-лідерки. Програма обміну передбачала обговорення питань соціального включення через ігри й інтеркультурного навчання, а також удосконалення соціальних, мовних, творчих та лідерських навичок учасників.


Завданням учасників було презентувати традиційні ігри своєї країни, «протестувати» їх на дитячій аудиторії та адаптувати для якомога ширшого кола гравців через пізнання культури різних національностей.
 

На молодіжному обміні я познайомилася з культурою п'яти країн через традиційні ігри. Для мене було приємним відкриттям, що частина ігор дуже схожі між собою і спрямовані на розвиток фізичних здібностей, швидкість реакції і кмітливості. Процес зміни і адаптації ігор змусив задуматися про інклюзію і тих людей, які з якоїсь причини виключені з ігрового процесу. 


Мета проекту – дослідити, як ігри можуть служити інструментом зміцнення потенціалу молоді та сприяти міжкультурному обміну, а також привернути увагу громадськості до соціальної інтеграції.
 

Настільні ігри продемонстрували наше розмаїття: вони були інклюзивними, а грати в них було одне задоволення. Самим захоплюючим було створювати ігри самостійно, враховуючи особливості дитячого віку і мислення. 

Відвідування школи та ігровий процес з дітьми наповнив мене масою позитивних емоцій, я побачила наскільки школярі в Україні відрізняються від дітей на Кіпрі. Діти були дуже товариськими, відкритими і позитивно налаштованими. Вони грали з великим задоволенням, з кожною групою одні й ті ж ігри проходили по-різному.


За підсумками проекту буде створена збірка традиційних ігор шести країн-учасниць, яка буде доступна для молоді з усієї Європи.


7 листопада Світлана Арабаджи презентувала результати участі у молодіжному обміні «WWWith.E+Games.welCOMe/inclusion» у стінах Маріупольського держуніверситету. Вона розповіла студентам про можливості для розвитку, які відкриває участь у подібних проектах, і відповіла на питання аудиторії. 


Читайте також: Історико-археологічне товариство МДУ поділилося досвідом у сфері ігрофікації

Переглядів: 161 | Додав: Press