Головна » 2016 » Жовтень » 28 » Доцент МДУ Вадим Коробка прочитав лекції з історії Приазов’я для поліцейських Донеччини
14:18
Доцент МДУ Вадим Коробка прочитав лекції з історії Приазов’я для поліцейських Донеччини

Протягом жовтня доцент кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Вадим Коробка прочитав цикл лекцій з історії українського Надазов’я для співробітників Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

На першій лекції за допомогою багатого ілюстративного матеріалу – світлин археологічних знахідок ­– науковець охарактеризував мешканців Надазов’я давніх часів та середньовічної доби. Окрема лекція була присвячена українському козацтву та Кальміуській фортеці, яка була центром освоєння і заселення Надазов’я, а згодом стала відправною точкою розбудови міста Маріуполя. Особливу увагу краєзнавець зосередив на аналізі документів Архіву Кошу Нової Запорозької Січі та речових пам’яток минулого, які відображають військовий побут, церковне життя, символіку та різнобічну діяльність виборної козацької старшини.

Під час наступної лекції Вадим Коробка зосередив увагу на новітніх відомостях про заснування у 1868 році Маріупольського повіту – нової адміністративно-територіальної одиниці у складі Катеринославської губернії, а також Маріупольського повітового поліцейського управління. Поміж іншим, науковець з’ясував особливості оформлення у Маріуполі в останній третині ХІХ століття міського самоврядування.

Одна з провідних ідей лекційного циклу Вадима Коробки –  нагальна потреба  перегляду й удосконалення місцевої політики історичної пам’яті. Підбиваючи підсумки, вчений порадив звертатися до відомих явищ, подій та процесів минулого, які до недавнього часу навмисно ігнорувалися, а також враховувати новітні здобутки науковців та норми чинного законодавства України.

Лекції з української історії проводяться у рамках програми підвищення кваліфікації співробітників поліції, у якій задіяні провідні фахівці Маріупольського державного університету згідно з договором про співпрацю між МДУ та Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області.

Читайте також: Професор МДУ Володимир Романцов розповів поліцейським про витоки формування української державності

Переглядів: 403 | Додав: Прес-центр