Головна » 2018 » Травень » 16 » Доступно, зрозуміло та цікаво про нанофізику і нанотехнології: семінар професора Юрія Коляди
16:47
Доступно, зрозуміло та цікаво про нанофізику і нанотехнології: семінар професора Юрія Коляди

16 травня у Маріупольському державному університеті відбувся науковий семінар «Нанофізика і нанотехнології: доступно, зрозуміло та цікаво», який провів завідувач кафедри математичних методів та системного аналізу МДУ, доктор фізико-математичних наук, професор Юрій Коляда.

Науковий захід, організований у рамках XII Всеукраїнського фестивалю науки, відвідали викладачі кафедри та студенти спеціальностей «Системний аналіз» і «Кібербезпека».

 

Юрій Коляда розповів присутнім про макросвіт і наносвіт, історію появи нанотехнологій та їх у використання у сільському господарстві, медицині, природоохоронній та інформаційній діяльності. Студенти дізналися, що таке «електронний ніс», побачили систему оптичних нанодатчиків в оці комахи, познайомилися зі складовими електронного чіпу та механізмом дії нанотехнологічного добрива.

 

Окремо професор Коляда розповів про дослідження у галузі нанофізики, які проводять науковці Маріупольського державного університету. На сьогоднішній день на рахунку вченого патент на отримання нанодобрив для сільського господарства і наукові публікації на цю тему, зокрема, у зарубіжних виданнях.

 

Протягом семінару викладачі та студенти ставили питання й обговорювали перспективи розвитку нанофізики і нанотехнологій.

 

Читайте також: Професор Сергій Толюпа розповів студентам про стан кібербезпеки в Україні

Переглядів: 201 | Додав: Прес-центр