Головна » 2018 » Грудень » 11 » Еразмус+: викладачі МДУ пройшли тренінг у провідному університеті Литви і відвідали Сейм
14:20
Еразмус+: викладачі МДУ пройшли тренінг у провідному університеті Литви і відвідали Сейм

Викладачі Маріупольського державного університету відвідали Університет Вітовта Великого (Каунас, Литва), де пройшли тренінг у рамках проекту Еразмус+ «Переосмислення регіональних студій: Балто-Чорноморський зв’язок».

До найбільшого і найпрестижнішого університету Литовської Республіки завітали декан історичного факультету, професор Вікторія Лисак, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, академічний координатор проекту Еразмус+ від МДУ Сергій Пахоменко і доцент кафедри економіки та міжнародної економічних відносин Тетяна Марена.


Протягом трьох днів викладачі українських університетів, задіяних у реалізації проекту «Переосмислення регіональних студій: Балто-Чорноморський зв’язок», (КНУ імені Тараса Шевченка, ЛНУ імені Івана Франка, ОНУ ім. І. І. Мечнікова, МДУ) знайомилися із досвідом іноземних колег. Дізнавалися, як підвищити якість навчальних програм й удосконалити технологічну складову навчання, як побудувати діалог та утримати увагу студентів під час занять, де шукати натхнення викладачам і студентам. Крім того, освітяни працювали із базами даних та електронними ресурсами бібліотеки Університету Вітовта Великого. 


З освітньої системою Литви українські викладачі ознайомилися під час візиту до Міністерства освіти і науки.
 

У Литві абітурієнти не здають вступні іспити або аналоги ЗНО, а вступають за конкурсом атестатів. Кількість місць на бюджетній і контрактній формах навчання приблизно однакова. Студенти бюджетної форми навчання отримують стипендії у розмірі близько 70 євро. Виплачуються також і соціальні стипендії для студентів із малозабезпечених родин. На лекції студенти приходять за бажанням, проте обов’язковим є відвідування практичних і лабораторних занять, семінарів. Якщо студент не здає залік чи екзамен протягом 2-х спроб, третя перездача вже платна і коштує 20 євро, 

– Сергій Пахоменко.


Програма перебування делегації українських освітян у Литві передбачала також ознайомчий візит до Сейму, зустріч зі спікером Вікторасом Працкетісом та віце-спікером Йонасом Лієтісом. Гостям показали, в яких умовах працюють литовські парламентарі, розповіли, що Сейм є відкритим для екскурсій, а у старому залі проводяться учнівські олімпіади з історії та політики Литви.


Читайте також: Старший викладач МДУ Марія Смирнова розробила освітній проект і вирушила на стажування до Польщі

Переглядів: 210 | Додав: Press