Головна » 2018 » Травень » 18 » Фонетичний конкурс для іноземних слухачів підготовчого відділення МДУ
09:21
Фонетичний конкурс для іноземних слухачів підготовчого відділення МДУ

Цього тижня у Маріупольському державному університеті вперше відбувся фонетичний конкурс з російської мови серед іноземних слухачів підготовчого відділення. Конкурс організований з ініціативи Центру довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами.

Метою заходу є стимулювання інтересу до вивчення фонетичної сторони мовлення у контексті діалогу культур, розвиток міжкультурного діалогу і лінгвосоціокультурної адаптації іноземних студентів.

 

У конкурсі взяли участь вісім слухачів: дівчата й хлопці з Камеруну, Гвінеї та Народної Республіки Бангладеш. До складу журі увійшли директор Центру довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами Діана Шебаніц, старший викладач Центру Марина Белла та начальник відділу міжнародних зв’язків Лідія Найдьонова. 

 

Фонетичний конкурс складався з двох завдань: традиційного (читання незнайомого зв'язаного тексту з різними інтонаційними конструкціями) і творчого (декламування поетичних текстів за вибором конкурсантів). Журі оцінювало конкурсантів за такими критеріями, як фонетично правильне звучання, інтонаційне оформлення мовлення, знання тексту, виразність мовлення та артистизм.

 

Фонетика є одним із головних елементів у вивченні нерідної мови, адже від якості й чистоти вимови залежить комунікаційний потенціал особистості. Зважаючи наце, викладач, передусім, звертає увагу на постановку чіткої артикуляції, що дозволяє правильно і точно вимовляти звуки, а також на формування правильного фонетичного слуху, розвиток аудіальної пам'яті. 

 

За підсумками конкурсу 1 місце посіла Пеланель Ндассо Кіфьо з Камеруну з віршем «Я тебя буду очень ждать» (автор - Едуард Асадов), 2 місце посів Ален Жиресс Какмегні (Камерун), зачитавши поезію Римми Казакової «На фотографии в газете», 3 місце посів Сумаіла Конате з Гвінеї, який обрав вірш Володимира Сосюри «Любите Украину».

 

Приз глядацьких симпатій отримав слухач із Гвінеї Мусса Камара за читання поетичного твору Володимир а Висоцького «Он не вернулся из боя». Окремо члени журі відзначили виступ Яннаті Камара (Гвінея) з віршем «Ты на свете есть» (автор - Леонід Дербеньов).

 

Переможців нагородили дипломами і призами, а всі інші конкурсанти отримали грамоти учасників.

 

Читайте також: Іноземні слухачі МДУ познайомилися з історією Маріуполя

Переглядів: 235 | Додав: Press