Головна » 2018 » Вересень » 24 » Генеральний консул Греції Елені Георгопулу розповіла студентам про внесок Греції у світову культуру
17:02
Генеральний консул Греції Елені Георгопулу розповіла студентам про внесок Греції у світову культуру

24 вересня на факультеті грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету пройшла відкрита лекція Генерального консула Грецької Республіки в Маріуполі Елені Георгопулу на тему «Внесок Греції в світову культуру за останні 3000 років».

На початку зустрічі пані Генеральний консул розповіла про сучасну Грецію, її державний устрій та економіку. Студенти дізналися, що населення Грецької Республіки складає близько 11 мільйонів осіб, а грецька діаспора налічує близько 8-10 млн. осіб по всьому світу.


Далі мова йшла про внесок греків у розвиток світової культури. Елені Георгопулу зазначила, що християнство містить у собі безліч запозичених з давньогрецької філософії елементів, особливо з навчань Платона, а православна теологія багато почерпнула з давньогрецької літератури. Також вона зауважила, що у часи елліністичної епохи (323-30 рр. до н. е.) вперше досягли свого розквіту більшість сучасних сфер людської життєдіяльності, серед яких такі науки, як філологія, медицина, географія, математика, геометрія, фізика, астрономія, техніка, архітектура, біологія тощо. 


Сучасна Греція продовжила свій успішний шлях і отримала всесвітнє визнання в освіті, науці, мистецтві, музиці і спорті. Серед відомих грецьких діячів сучасності – музиканти Дімітріс Митропулос, Вангеліс, оперна діва Марія Каллас, співачка Нана Мускурі, письменники Нікос Казандзакіс, Костіс Паламас, Йоргос Сеферіс, лауреат Нобелевської премії з літератури (1979) Одиссеос Елітіс.


Тема лекції викликала інтерес у студентів. Після жвавого обговорення аудиторія погодилася, що найсуттєвішим є внесок Греції у світову культуру.


Читайте також: МДУ отримав більше сотні книг від МЗС Греції

Переглядів: 178 | Додав: Press