Головна » 2018 » Березень » 22 » Греки Маріуполя відзначили День незалежності Греції у МДУ
19:19
Греки Маріуполя відзначили День незалежності Греції у МДУ

22 березня у Маріупольському державному університеті відбувся урочистий концерт, присвячений святкуванню 197-ї річниці проголошення незалежності Греції. Організаторами заходу виступили Генеральне консульство Греції у Маріуполі, Федерація грецьких товариств, Маріупольський державний університет та Маріупольське товариство греків.

З вітальним словом до гостей звернулися голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, Генеральний консул Грецької Республіки в Маріуполі Елені Георгопулу, радник голови Донецької облдержадміністрації Дмитро Ляшов, секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма та перший проректор МДУ, професор Олена Булатова. У своїх виступах організатори та почесні гості заходу відзначили, що 25 березня – особлива святкова дата, шанована греками всього світу. Вона є уособленням слави грецького народу, символом його національного відродження.

В урочистому заході з нагоди святкування Дня незалежності Греції взяли участь кращі творчі колективи МДУ, Маріуполя та Приазов'я: ансамбль грецького танцю «Корес» МДУ, зразковий театр танцю «Біла птаха», інструментальний ансамбль «Охтрас», народний грецький ансамбль «Маджаротис», зразковий ансамбль танцю «Зорба», ансамбль грецького танцю «Элтас», танцювальний ансамбль Маріупольського товариства греків, а також вокалісти, лауреати Міжнародного фестивалю грецької пісні імені Тамари Каци Тетяна Сагирова, Олена Шамли і Поліна Харасахал. За доброю традицією студенти факультету грецької філології та перекладу МДУ виступили із тематичними театралізованими виставами, присвяченими історії святкування Дня національного відродження Греції.

Для народу Греції і всесвітньої грецької діаспори 25 березня 1821 року — найбільш значуща дата у новітній грецької історії. Окрім відродження грецької нації, у національно-визвольного руху греків були й міжнародні наслідки: проголошення першої після наполеонівських воєн республіки в Європі, створення демократичних парламентських інститутів на основі принципів Французької революції і намічений ними шлях вирішення «східного питання». Грецька революція пробудила по всій Європі бунтівний дух, і його носії стали в один ряд із греками в їх боротьбі. У своєму сучасному прояві незалежність Греції означає збереження національної самоповаги, забезпечення рівності і справедливості на землі і усунення тих явищ, які загрожують нашій культурі і нашим суспільствам.

Читайте також: На факультеті іноземних мов МДУ відсвяткували Міжнародний день Франкофонії

Переглядів: 389 | Додав: Press