Головна » 2020 » Листопад » 19 » Ігрофікація навчання: викладачі та студенти МДУ розробили п’ять настільних історичних ігор
11:11
Ігрофікація навчання: викладачі та студенти МДУ розробили п’ять настільних історичних ігор

Ще у липні учнівська і студентська молодь, вчителі та викладачі освітніх закладів Маріуполя пройшли онлайн-тренінг із розробки настільних історичних ігор. Після навчання на учасників чекав копіткий і цікавий етап створення настільних ігор для веселого вивчення історії. 

Проєкт реалізовано Громадською організацією «Культурно-освітня платформа «Сенс» у партнерстві зі студентським науковим історико-археологічним товариством Маріупольського державного університету за підтримки Українського культурного фонду. Координаторкою проєкту виступила доцент кафедри історичних дисциплін МДУ Світлана Арабаджи. 


Під час творчих майстерень активісти втілили у життя власні ідеї настільних історичних ігор. Щоб учні могли легко і просто засвоїти шкільний матеріал про первісні часи учасники проєкту розробили гру Stone age. Гравцям потрібно збирати ресурси та збільшувати чисельність громади, рухаючись полем від палеоліту до енеоліту. 


Карткова гра «Хроніка подій» допомагає учням готуватися до ЗНО з історії України. Гравці у хронологічній послідовності розкладають картки, на яких зазначені важливі для країни події, і таким чином знайомляться з історичними постатями, документами, установами та організаціями. Над розробкою гри працювала команда викладачів і вчителів історії, а також студентів МДУ. 


Ще одна карткова гра, що стане у нагоді під час підготовки до тестування – «Хто, як не ти? Допоможи українській інтелігенції». Вона наочно знайомить із досягненнями видатних особистостей та їхнім вкладом у розвиток культури і науки України. Під час гри можна дізнатися багато цікавого про українських режисерів, акторів, письменників, художників, науковців, композиторів і співаків.


Гра «Пам’ятки міста Маріуполя» дозволить погуляти вулицями старого міста не виходячи з дому. На картках зображені архітектурні об’єкти, що мають культурну та історичну цінність для Маріуполя – будівлі, парки, втрачені собори. Гравці, як справжні меценати, можуть профінансувати реставрацію пам’яток, заробляючи гроші за знаходження об’єктів на мапі міста. 


«Купець першої гільдії» – гра, яка дозволить спробувати себе у ролі купця і придбати заводи та фабрики Маріуполя. Вона допоможе не тільки багато дізнатися про історію міста, а й навчитися стратегічно мислити, розпоряджатися власними ресурсами. 


Восени Громадська організація «Культурно-освітня платформа «Сенс» провела конкурси серед учнів, студентів та закладів освіти. Знання історії допомогли учасникам отримати комплекти настільних історичних ігор, розроблених у рамках проєкту. 


Крім того, екземпляри ігор були передані до наукової бібліотеки Маріупольського державного університету, міських бібліотек, громадських організацій і шкіл-партнерів, які використовуватимуть їх на уроках історії та у позакласній роботі. 

 

Читайте такожКіноклуб МДУ став переможцем конкурсу на кращий імпакт-клуб Docudays UA

Переглядів: 142 | Додав: Press