Головна » 2018 » Вересень » 10 » Іноземні вчені звертаються по наукові консультації до МДУ
16:26
Іноземні вчені звертаються по наукові консультації до МДУ

Минулого тижня завідувач кафедри німецької та французької філології Маріупольського державного університету, доцент Юлія Кажан і доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Сергій Пахоменко провели низку наукових консультацій і екскурсій Маріуполем для вчених з Австрії, Чехії та Німеччини. Іноземні дослідники перебували у Маріуполі з індивідуальними візитами, збираючи матеріал для своїх наукових робіт.

Докторант Грацького університету (Австрія) Хелмут Зайдль пише дисертацію з культурної антропології і досліджує специфіку Східної України. Юлія Кажан і Сергій Пахоменко надали йому консультації з питань історії, культури регіону, політичних процесів, які тут відбуваються. Також пан Зайдль отримав у подарунок книги з історії України від наукової бібліотеки МДУ і кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.

 

У результаті спілкування досягнута домовленість про інформаційну співпрацю. Повернувшись до Грацького університету, Хелмут Зайдль презентує магістерську програму з Балто-Чорноморських студій, яку розробляють викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики спільно з іноземними партнерами у рамках проекту Еразмус+


Філолог-германіст, доктор Ян Чапек з Університету Пардубіце (Чеська Республіка) перебував у Маріуполі з метою налагодити контакти з маріупольськими колегами. Доцент Юлія Кажан розповіла доктору Чапеку про діяльність кафедри німецької філології та напрями наукових досліджень викладачів, а доцент Сергій Пахоменко запросив на екскурсію до краєзнавчого музею й обговорив з ним перспективи співробітництва у рамках проекту Еразмус+. 


Також Маріуполь відвідав дослідник із Берлінського університету імені Гумбольдта Манфред Хаммер, який вивчає декомунізацію в Україні. Зустрівшись із Сергієм Пахоменком, він дізнався про правові засади декомунізації, її специфіку на Сході України, зокрема у Маріуполі, зміни в політиці історичної пам’яті, які наразі відбуваються.


Зв’язки із зарубіжними вченими будуть підтримуватися і надалі.


Читайте також: Викладачі та студенти МДУ взяли участь у німецько-українському проекті «Міст з паперу»

Переглядів: 175 | Додав: Прес-центр