Головна » 2018 » Грудень » 6 » Юристи-практики поділилися досвідом зі студентами МДУ
16:08
Юристи-практики поділилися досвідом зі студентами МДУ

Юристи-практики регулярно діляться досвідом зі студентами Маріупольського державного університету. Цього тижня на економіко-правовий факультет завітали прокурор відділу організаційного та правового забезпечення прокуратури Донецької області Олександр Шелухін і головний спеціаліст Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Дар’я Шинкаренко.

На початку зустрічі майбутнім правознавцям розповіли про кількість випадків надання безоплатної вторинної правової допомоги на території Донеччини, зауваживши, хто саме потребував допомоги та з яких питань. Також Дар’я Шинкаренко звернула увагу присутніх на правопросвітницьку діяльність Регіонального центру, співпрацю з органами місцевого самоврядування та участь у грантових проектах. Вона запропонувала студентам проходити практику на базі центру або звертатися за безоплатною правовою допомогою, щоб на власні очі побачити, як працює система.


Прокурор Олександр Шелухін розповів про реформування органів прокуратури України, яке триває з 2015 року і має на меті створення органу, який би відповідав умовам євроінтеграції країни.


Студенти дізналися про зміни в структурі органів прокуратури України, їх функціях, повноваженнях прокурора, порядку зайняття посади прокурора і звільнення з неї. Особливий інтерес у них викликало таке важливе нововведення, як створення органів прокурорського самоврядування (Всеукраїнської конференції прокурорів, Ради прокурорів України) та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. 


Олександр Шелухін зазначив, що досвід роботи, отриманий в органах прокуратури, є міцним фундаментом для подальшого професійного розвитку юриста, і розповів про умови працевлаштування. 


Для участі у відкритому конкурсі кандидат на посаду в органах прокуратури мусить мати повну вищу юридичну освіту і 2-річний стаж роботи в юридичній сфері, а також вільно володіти державною мовою. Сам конкурс передбачає кваліфікаційний тест і тест загальних здібностей. Особи, які успішно склали тести і набрали прохідний бал, зараховуються до штату. Проте перш ніж приступити до своїх обов’язків, вони протягом року навчаються у Національній академії прокуратури України і складають ще один іспит. 


За підсумками зустрічі із правознавцями студенти отримали відповіді на свої питання і розширили уявлення про обрану професію.


Читайте також: Співробітники прокуратури Донеччини розповіли студентам-правникам про процедуру екстрадиції

Переглядів: 135 | Додав: Прес-центр