Головна » 2017 » Квітень » 27 » Кафедра італійської філології та перекладу МДУ відзначила 5-річчя
15:29
Кафедра італійської філології та перекладу МДУ відзначила 5-річчя

27 квітня кафедра італійської філології та перекладу Маріупольського державного університету відзначила свій перший ювілей. Вона була створена у 2012 році, незабаром після відкриття нової перспективної спеціальності «Мова та література (італійська)». Цій події передувала велика робота: італійський викладається у вищому навчальному закладі з 2003 року – спочатку як факультатив, потім як друга і третя іноземна мова.

Сьогодні кафедра італійської філології та перекладу МДУ під керівництвом кандидата наук, доцента Ганни Трифонової готує філологів-італ'яністів, а також перекладачів і вчителів італійської мови і зарубіжної літератури. У 2016 році була відкрита магістратура за спеціальністю «Переклад (італійська, англійська мови)».

За цей час кафедра підготувала понад півсотні фахівців в області італійської мови, абсолютна більшість яких працевлаштована, при цьому більше 10 осіб продовжують навчання і працюють за кордоном.

Усього в університеті італійську мову як першу, другу і третю іноземну вивчають близько 300 студентів. Викладання італійської мови забезпечує дружній, енергійний, ініціативний колектив кафедри, який реалізує масу проектів, спрямованих на популяризацію італійської мови і культури в Україні.

У 2014 році викладачі кафедри у співпраці з відомим видавництвом «Фоліо» здійснили переклад на українську мову підручника «Рим. Історія європейської цивілізації» під редакцією Умберто Еко. У цьому році до видання готується новий том підручника. Крім того, за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури у Києві в університеті щорічно проходить Тиждень італійської мови.

Успіхи і досягнення кафедри італійської філології і перекладу нерозривно пов'язані з підтримкою на рівні керівництва університету. МДУ підписав понад 15 договорів з італійськими партнерами. Завдяки цьому викладачі кафедри і студенти, що вивчають італійську мову, беруть участь в освітніх, наукових і культурних стажуваннях в Італії. Тільки за останні 5 років у подібних програмах взяли участь понад 60 викладачів і студентів МДУ.

Студенти Маріупольського державного університету мають унікальну можливість слухати лекції відомих італійських професорів і культурних діячів, які регулярно відвідують внз. Серед них аташе Посольства Італійської Республіки в Україні, професор Нікола Франко Баллоні, професійний музикант і диригент, дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Італійської Республіки в Україні пані Нансі Милезис Романо, професор Римського університету «Тор Вергата» Карло Іллюмінаті, професор Італійського національної ради з досліджень Джанфранко Тамбурелли, віце-губернатор регіону Базіліката, професор Альдо Берлингуер. Подібні зустрічі стимулюють студентів підвищувати рівень знання італійської мови і глибше оволодівати майбутньою професією.

Ефективність роботи викладацького складу кафедри підтверджують досягнення студентів, які ось уже три роки поспіль займають призові місця на Всеукраїнській олімпіаді з італійської мови.

27 квітня в честь ювілею кафедри на базі Італійського культурного центру МДУ відбувся круглий стіл «Сучасні підходи до викладання італійської мови як іноземної». У дискусії взяли участь давні і надійні друзі та партнери МДУ з університетів України та Італії, яких об'єднує спільна мета поширення і популяризації італійської мови, літератури і культури в Україні.

Читайте також: У МДУ презентували переклад одного з 300 шедеврів світової літератури – поему-романс «Еротокрит»

Переглядів: 1029 | Додав: Прес-центр