Маріупольський державний університет
офіційний сайт
Середа, 24.01.2018, 03:32
Вітаємо Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Нормативні документи
НАШІ ПОСИЛАННЯ
Факультети
 • Сайт факультету філології та масових комунікацій МДУ
 • Сайт факультету грецької філології МДУ
 • Кафедри
 • Сайт кафедри соціальних комунікацій МДУ
 • Сайт кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ
 • Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ
 • Наукове видання
  "Вісник МДУ"
  Корисні ресурси
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Наукова бібліотека МДУ
 • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
 • Державні закупівлі: офіційний загальнодержавний веб-портал
 • Головна » 2017 » Червень » 8 » Кафедра теорії та практики перекладу МДУ відзначає свій ювілей
  13:13
  Кафедра теорії та практики перекладу МДУ відзначає свій ювілей

  Минулого тижня кафедра теорії та практики перекладу Маріупольського державного університету відзначила своє 15-річчя. На честь ювілею відбувся  науковий форум «Етно- та лінгвокультурні характеристики сучасного англомовного пареміофонду», у якому було представлено дев’ять найкращих студентських наукових доповідей, присвячених проблемам еколінгвістичності англомовних приказок та прислів’їв, функціонуванню англомовних велеризмів у текстах прози ХХ сторіччя.

  Кафедра теорії та практики перекладу була створена у 2002 році, незабаром після відкриття нової перспективної спеціальності «Переклад (англійська)». З 2005 року кафедра готує спеціалістів – перекладачів, а у 2011 році була відкрита магістратура за спеціальністю «Переклад (англійська, німецька/італійська/новогрецька/французька)». 

  За 15 років кафедра підготувала понад  дві сотні фахівців в області перекладу, абсолютна більшість яких працевлаштована. Деякі продовжують навчання і працюють за кордоном.

  Викладачі кафедри займаються науково-дослідницькою роботою. Основні результати наукових пошуків втілюються в 6 монографіях, понад 100 підручниках та навчально-методичних посібниках, понад 350 працях, що публікуються в періодичних наукових та інших фахових виданнях. За період існування кафедри викладачі кафедри захистили сім кандидатських дисертацій.

  З 2012 року кафедрою проводяться  Міжнародні наукові конференції та міжвузівські круглі столи «Актуальні проблеми міжкультурної комунікації, перекладу та порівняльних студій», у яких беруть участь науковці з Італії, Республіки Кіпр, Греції, Польщі, Білорусі, США.

  Ефективність роботи двох студентських наукових гуртків  підтверджують досягнення студентів, які стають дипломантами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Переклад».

  На кафедрі функціонує гурток англійського театру "The black box theatre", а також проводяться низка позааудиторних заходів, спрямованих на розвиток комунікативно-перекладацьких вмінь студентів: зустрічі з представниками ОБСЄ, лекції американських волонтерів, конкурси усного та художнього перекладів, практикум для гідів-перекладачів у музеї тощо.

  Читайте також: Студентам МДУ пропонують роботу у відомій міжнародній компанії


   

  Переглядів: 579 | Додав: Прес-центр


  Нагороди трудового колективу МДУ
  Пошук по сайту
  Календар
  «  Червень 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930             
                   
  Copyright Маріупольський державний університет © 2018

  Веб-дизайн, технічна підтримка та адміністрування:
  Белла Марина Віталіївна its.me.marina@gmail.com