Головна » 2017 » Жовтень » 27 » Колектив МДУ приєднався до святкування Дня "ОХІ"
15:14
Колектив МДУ приєднався до святкування Дня "ОХІ"

27 жовтня у грецькому культурному центрі «Меотіда» відбувся урочистий захід з нагоди Дня «Охі». Організаторами виступили Маріупольський державний університет, Генеральне консульство Грецької Республіки в Маріуполі, Федерація грецьких товариств України і Маріупольське товариство греків. У святкуванні викладачі й студенти факультету грецької філології та перекладу, які взяли участь у заході.

День «ОХІ», що в перекладі з грецької означає «Ні» (фашизму), широко відзначається не лише у Греції, але й в усіх країнах світу, де є грецька діаспора. У цей день у 1940 році італійський диктатор Муссоліні висунув грецькому уряду ультиматум з вимогою надати територію Греції з метою подальшого просування на схід. Грецький народ відповів одностайним «НІ» («ОХІ») і вступив у нерівну боротьбу з ворогом, чиї військові сили значно переважали.

28 жовтня представники грецької спільноти пригадали подвиг грецького та українського народів у боротьбі з фашизмом і вшанували пам'ять загиблих у цьому протистоянні.

На відкритті урочистого заходу прозвучали гімни України та Греції. З вітальним словом до присутніх звернулися голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджі, Генеральний консул Греції в Маріуполі Елені Георгопулу, секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма і ректор МДУ Почесний Генеральний консул республіки Кіпр у Маріуполі, професор Костянтин Балабанов.

Героїзм грецького та українського народу у віршах, театралізованих постановках, піснях і танцях уславили учасники концертної програми. Декламували вірші і виконували пісні Поліна Харасахал, Галина Косякова, Вероніка Бондарь, Іван Кокташ, Вячеслав Савченко, Тетяна Сагірова. З театралізованою виставою виступили студенти факультету грецької філології та перекладу під керівництвом Ефі Макрі та Аргіріса Нікаса. Хореографічні номери представили танцювальні ансамблі «Корес» (художній керівник – заступник декана факультету грецької філології та перекладу Олена Пічахчі) та «Зорба» (Старий Крим, художній керівник – Микола Дангулжи).

У фіналі за традицією прозвучав гімн греків України «Емброс».

Читайте також: Першокурсники МДУ представили хореографічні номери у рамках заключного етапу Фестивалю «Дебют-2017» (фотозвіт)

 

 

Переглядів: 426 | Додав: Прес-центр