Головна » 2017 » Червень » 15 » Круглий стіл «Українська криза і зарубіжні країни: спектр позицій і оцінок»
10:32
Круглий стіл «Українська криза і зарубіжні країни: спектр позицій і оцінок»

15 червня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл «Українська криза і зарубіжні країни: спектр позицій і оцінок», присвячений обговоренню впливу і реакції світової спільноти, а також окремих держав на події в Україні. Організатором заходу виступила кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики МДУ і громадська організація «Ворота Донбасу».

Це другий подібний захід з циклу наукових дискусій на тему «Роль зовнішнього фактора в суспільно-політичній кризі на Південному Сході України». Приводом для проведення круглого столу стало набуття чинності безвізового режиму України з країнами Євросоюзу.

Студентів, викладачів і гостей круглого столу привітав проректор МДУ Микола Трофименко. Він наголосив на актуальності теми і необхідність обміну досвідом з метою більш чіткого розуміння подій і способів вирішення конфліктних ситуацій на Південному Сході України.

Модераторами дискусії виступили авторитетні політологи: лектор Університету Миколаса Ромеріса (Вільнюс), заступник голови ГО «Ворота Донбасу», екс-голова комітету зовнішньої політики Сейму Литовської Республіки Алвідас Медалінскас і в. о. завідувача кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики МДУ, кандидат політичних наук, доцент Олександр Черепченко. У форматі скайп-конференції були заслухані доповіді професора юридичної школи Талліннського технічного університету Євгена Цибуленко та наукового співробітника Центру орієнтальних досліджень Університету Тарту Володимира Сазонова.

Учасники та гості форуму обговорили роль країн Західної Європи, США і Канади у врегулюванні українського суспільно-політичної кризи. Окремий блок доповідей був присвячений гібридної агресії Росії проти України, її інформаційним, військовим і зовнішньополітичним аспектам.

Читайте також: У МДУ презентували Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030»

Переглядів: 406 | Додав: Прес-центр