Головна » 2018 » Березень » 23 » Професор римського вишу розповів студентам про творчість Франческо Петрарки і Данте Аліг’єрі
15:08
Професор римського вишу розповів студентам про творчість Франческо Петрарки і Данте Аліг’єрі

Цього тижня до Маріупольського державного університету завітав відомий італійський вчений, професор римського університету «Тор Вергата» Карло Іллюмінаті. У рамках Декади студентської науки з 19 по 23 березня професор провів п’ять лекцій англійською мовою для студентів усіх спеціальностей.

Темою досліджень Карло Іллюмінаті є творчість видатних письменників Італії –  Франческо Петрарки і Данте Аліг’єрі. У своїх лекціях вчений торкнувся питань любовної лірики у збірці сонетів «Канцоньєре», теми смертних гріхів (лицемірство, лестощі, зрада) та особливостей уявлення Данте про пекло та чистилище.

МДУ і римський університет «Тор Вергата» пов'язує договор про культурну та наукову співпрацю, який передбачає обмін фахівцями, науковою інформацією і публікаціями, проведення спільних наукових досліджень, форумів та семінарів. Слід зазначити, що це не перший візит Карло Іллюмінаті до Маріупольського державного університету. У 2012 році поважний професор вже відвідував університет із лекціями, які викликали неабиякий інтерес у студентів-італьяністів.

Цьогорічні зустрічі із професором Іллюмінаті також прийшлися до душі студентам.

Ольга Колодяжна (студентка 3 курсу спеціальності «Мова та література (італійська»):

«Це були не просто лекції – професор Карло Іллюмінаті представив глибокий аналіз кращих творів світової літератури. Говорячи про «Божественну комедію», зокрема, про смертні гріхи, він наводив приклади з історії та міфології, і це було дуже цікаво. Як лектор він був відкритий до діалогу, емоційний, артистичний, активно залучав до обговорення студентів і, що було особливо приємно, у підсумку відзначив, що ми на високому рівні володіємо англійською мовою. Я була на всіх лекціях і можу сказати, що це велика практика використання розмовної аглійської та італійської мов. У вільний від лекцій час професор Іллюмінаті спілкувався з нами (студентами, які вивчають італійську), допомагав покращити італійську вимову, пропонуючи прочитати сонети Петрарки або уривки з «Комедії» Данте. Ми пізнали його як всебічно розвинену особистість: він вільно спілкується не лише італійською та англійською, а й німецькою та французькою мовами, багато подорожує. До речі, він розповідав, що йому сподобалися наші потяги і гостинність місцевих жителів, а ось якість українських доріг його не потішила».

Читайте також: Співробітники обласної прокуратури проводять лекції для студентів МДУ

 

Переглядів: 289 | Додав: Press