Головна » 2018 » Вересень » 7 » Литовські військові прочитали лекції студентам МДУ
17:08
Литовські військові прочитали лекції студентам МДУ

7 вересня голова Товариства міжнародної підтримки «Шлях до мрії», капітан запасу Андрюс Алманіс і полковник-лейтенант армії Литви Валеріюс Шяряліс зустрілися зі студентами історичного факультету Маріупольського державного університету. Говорили про історичні звязки Литви та України і про національну ідентичність.

Зустріч відбулася за сприяння Маріупольської міської ради. Зарубіжних гостей представив радник з питань міжнародного співробітництва міського голови Маріуполя Сергій Житеньов.


Андрюс Алманіс прочитав лекцію «Зв'язки історії України та Литви – заряд на майбутнє», у якій розглянув маловідомі українські історичні постаті, повязані з історією Великого князівства Литовського. Серед них Філон Кміта-Чорнобильський і Євген Коновалець.


Валеріюс Шяряліс виступив із доповіддю «Від індивіда до народу – співвідношення інтелекту й ідентитету». Він зазначив, що національна ідентичність є свідомим вибором і не залежить від етнічної приналежності. Як приклад, навів проголошення незалежності Литви, яке підтримали представники різних національностей.


Не менш цікавим для студентів виявився життєвий шлях литовських гостей. Обидва були панк-рок-музикантами, коли у 1990 році вирішили стати на захист незалежності своєї держави і піти добровольцями до литовської армії. Згодом вони стали військовими, здобули військову освіту. 


Андрюс Алманіс служив командиром батальйону територіальної оборони, був начальником відділу зі зв'язків з громадськістю Литовської національної гвардії, у миротворчій місії в Косові головним національним представником литовського контингенту. Зараз він – капітан запасу, директор регіонального парку Вента, член ради району Акмяне, голова Товариства міжнародної підтримки «Шлях до мрії». 


Валеріюс Шяряліс – полковник-лейтенант, заступник начальника Управління навчань і доктрин армії Литви. Він служить з 1991 року, брав активну участь в організації оборони важливих об'єктів під час подій 1991 року, служив у різних підрозділах, в тому числі в силах спеціального призначення, командиром литовського підрозділу спецназу в Афганістані, інструктором в Іраку, працював викладачем в коледжі оборони Балтії (Тарту, Естонія), заступником начальника військової академії Литви.


Читайте також: Конкурс наукових робіт «Роль молоді у розвитку парламентаризму в Україні» (прийом заявок – до 3 жовтня)

Переглядів: 147 | Додав: Press