Головна » 2018 » Липень » 19 » «М.АР.С.2018»: археологи МДУ і волонтери проекту розповіли про перші знахідки
14:55
«М.АР.С.2018»: археологи МДУ і волонтери проекту розповіли про перші знахідки

Четвертий день тривають розкопки на території селища Кременівка Нікольського району Донецької області у рамках проекту «Маріупольський АРхеологічний Сезон 2018: експедиція у стародавнє поселення людей епохи бронзи».

Польове дослідження проводиться з ініціативи керівника археологічної експедиції Маріупольського державного університету, старшого викладача кафедри історичних дисциплін В’ячеслава Забавіна і директора громадської організації «Архі-Місто» Андрія Марусова на підставі дозволу Міністерства культури України і відкритого листа Інституту археології НАН України.


Мета проекту – формування позитивного іміджу Маріуполя та Приазов’я як в Україні, так і за кордоном, розвиток наукового, культурного і туристичного потенціалу регіону.


На сьогодні у розкопках задіяні 12 осіб. Серед них викладачі, студенти і випускники МДУ, а також волонтери з Києва та Львова. 
 

За час роботи експедиції учасники дослідили ділянку площею 32 м2 і глибиною приблизно півметра. Серед знахідок – кам’яний цоколь та облицювання стародавніх осель (напівземлянок), останки тварин, фрагменти керамічного посуду, кремнієві знаряддя праці епохи пізньої бронзи (приблизно XIV-XIII століття до н. е.). 

 

Експедиція триватиме до 5 серпня. Нагадуємо, що за умовами проекту всі охочі можуть відвідати місце розкопок і на власні очі побачити, як відтворюється історія. Археологічна експедиція працює у 20 км від Маріуполя, біля траси Донецьк-Маріуполь. Детальну інформацію можна дізнатися за телефоном 096-463-69-88 (Андрій Марусов). 

 

Проект «М.АР.С. 2018» реалізується за підтримки Маріупольської міської ради і Нікольської райдержадміністрації. Спонсорську допомогу надають українські громадські організації та бізнесмени, а також зарубіжні партнери проекту.

 

Стежте за перебігом розкопок у Facebook.

 

Читайте також: Студенти МДУ пройшли археологічну практику у закарпатському замку Сент-Міклош

Переглядів: 582 | Додав: Press