Головна » 2018 » Червень » 12 » «М.АР.С. 2018»: МДУ та «Архі-Місто» запрошують усіх охочих поринути у світ археології
16:57
«М.АР.С. 2018»: МДУ та «Архі-Місто» запрошують усіх охочих поринути у світ археології

12 червня стартував унікальний проект «Маріупольський АРхеологічний Сезон 2018: експедиція у стародавнє поселення людей епохи бронзи», який зробить археологічні розкопки доступними для всіх бажаючих.

Під час прес-конференції про це розповіли проректор з міжнародних зв'язків Маріупольського державного університету Микола Трофименко, декан історичного факультету Вікторія Лисак, керівник Археологічної експедиції МДУ В'ячеслав Забавін і директор громадської організації «Архі-Місто» Андрій Марусов.


Мета проекту – формування позитивного іміджу Маріуполя та Приазов'я як в Україні, так і за кордоном, розвиток наукового, культурного, туристичного потенціалу регіону.


Маріуполь та Приазов'є мають багату археологічну спадщину. Одна з перлин Музею історичних коштовностей України – «золотий скіфський шолом з Передерієвої Могили» – була виявлена археологами саме на території Донецької області.


З 15 липня по 5 серпня Археологічна експедиція Маріупольського державного університету та активісти ГО «Архі-Місто» будуть проводити розкопки древнього поселення на території с. Кременівка Нікольського району Донецької області (у 20 км від Маріуполя). Археологи планують знайти предмети побуту часів пізньої бронзи.


Відвідати місце проведення археологічних розкопок зможуть усі бажаючі. Зокрема, організатори запрошують жителів Маріуполя та прилеглих районів, дорослих і дітей, які планують відпочинок на узбережжі від Маріуполя до Бердянська, активістів громадських організацій, українських археологів, у тому числі аматорів. Для проведення розкопок також будуть залучені студенти, археологи та волонтери із зарубіжних країн.


Проект реалізується за підтримки Маріупольської міської ради і Нікольської райдержадміністрації, а також зарубіжних партнерів, громадських організацій, приватного українського бізнесу і небайдужих громадян України, які готові надати сприяння розвитку туристичного, культурного та наукового потенціалу Маріуполя.


У перспективі даний проект стане щорічним. Таким чином організатори прагнуть закріпити за Приазов'ям статус регіону з багатою археологічною спадщиною і зробити його привабливим для істориків і туристів з усього світу.

 

Группа проекту у Facebook

 

Подробиці участі у проекті дізнавайтеся за телефоном: 096-463-69-88 (Андрій).

 

Читайте також: Ректор МДУ Костянтин Балабанов підбив підсумки візиту до Грецької Республіки

Переглядів: 618 | Додав: Press